SEO

SEO 22 Yıllık Deneyim, %97 Başarı Oranı
Arama Motoru Optimizasyonu

SEO NEDİR?

Arama Motoru Optimizasyon olarak Türkçeleştirebileceğimiz SEO'yu 3 ayrı noktada değerlendirmek gereklidir. Bu yazıyı sonuna kadar okuyunuz 2023 yılı itibariyle 22 yıllık deneyim paylaşılmaktadır.

  • Websitelerin arama motorları üzerinde daha görünür olmasını sağlayan çalışmalar bütününe SEO denir. Türkçe arama motoru optimizasyonunu olarak Türkçeleştirilmektedir. 3 temel çalışma alanı vardır bunlar : Teknik SEO, Siteiçi SEO ve Sitedışı SEO'dur.

Arama Motorlarının Çalışma Prensiplerine Uyum Sağlamak

Google Arama Botu

Teknik SEO - İlgili web sayfamızın içeriklerinin arama motorları tarafından anlaşılır olması prensibine dayanmaktadır. Arama motorlarına ait örümcekler siteniz kaynak kodlarına bakar ve sitenizi anlamaya çalışır. İçeriklerinizin tamamının siteniz kaynak kodunda yer aldığına emin olun. Sitenizin tüm tarayıcılarla uyumlu olmasıda Teknik SEO kapsamında değerlendirilir.

Proje Yöneticiliği ve En İyisini Yapmak

Siteiçi SEO - Türkçe İnternet'i geliştirmekten korkmayın. İyi bir yazılımcı bulun ve sektörünüze yeni özellikler katın. ODP'de 20.000 site incelemiş biri olarak söylüyorum eğer sektöre yeni bir bakış açısı getirmiyorsanız işiniz çok zor. İnsanlığa faydalı, özgün içerik size her zaman pozitif bir geri dönüşüm sağlayacaktır.

Dış İnternet'te Firmanız ve Web Siteniz

Sitedışı SEO - İnternet üzerinde firmanızı tanıtın, insanlara ulaşın ve çalışmalarınızdan haberdar edin. İnternet'te milyonlarca site var insanlara ulaşıp, çalışmalarınızı anlatın. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı düşündüğünüzü biliyorum, bunu diğer insanlardan da duyun.

Bir SEO Uzmanı Seçiminden Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Size vaadlerde bulunanlara dikkat edin
  • Size linkle ilgili birşeyler anlatıyorsa temkinli yaklaşın
  • Referans gösteremiyorsa merakla sorun
  • Sıfırdan kendileri için büyüttüğü çalışmaları öğrenin
  • Projeyi nasıl daha ileriye taşıyacağı hakkında fikirlerini sorun
  • İçeriklerle ilgili nasıl bir yöntem izleyeceğini öğrenin, içerik kısmı sizin uzmanlığınız ve sizi ne kadar dahil ettiğini sorun
  • Hangi sektörde en ciddi deneyimi olduğunu öğrenin

Google ve Algoritma Yapısı

Bir kaç saniye içerisinde trilyonlarca sayfa üzerinden sizin aradığınız kelime veya kelime öbeği sonuçlarını karşınıza en doğru veya en doğruya en yakın sonuçları getiriyor. Arkasında ki bu muhteşem algoritma kandırılamaz. Belki kısa süreliğine süreci suistimal etmiş olabilirsiniz ama en yakın zamanda yeni güncellemede hüsranla sonuçlanan bir gerçeklik içinde kalabilirsiniz. Bu sebeple web yatırımlarınızı Google bazlı değil, insan bazlı yapmalısınız. En iyisini yaptığınızı düşünüyorsanız siz SEO'daki en önemli adımı atmışsınız demektir.

SEO'ya İhtiyacınız var mı?

Google, SEO Seçim Önerisi

Google bu konuda çok net, SEO'ya ihtiyacınız olup olmadığına karar verin ve istediklerini yapabilecekseniz tutun diyor. SEO İşin temelinde kullanıcı merkezli olduğu için tüm proje sürecinde mutlaka yer alması gerekir. 

GOOGLE ADS İLE TANIŞIN

Google Ads Logo

Daha Hızlı Sonuç Verir, Teklifinize Göre Sıralama Alırsınız.
Google Ads Nedir?

Yeni Müşterilere 2500 TL Kredi


İletişime Geçin


SEO Danışmanı Tahir Dinç


Tahir Dinç

SEO Ekip Lideri, 1999 Yılından İlk Sitesini Tasarlamış ve Yayınlamıştır.

SEO

Google'ın SEO İle İlgili Paylaştığı Bilgileri Okuyun


SEO Çalışması

Akademik SEO Yayınlarını Takip Edin.


Masada Laptop

Türk SEM Blog'ta SEO İle İlgili Bilgileri Takip Edin.

Proje Yönetimi İle Projeniz En Baştan Doğru Başlasın

Yurtdışı Projelerinizi En Baştan Doğru Şekilde Yönetiyoruz.

DOĞRU PROJE YÖNETİMİ DOĞRU SEO DEMEKTİR

SEO ÇALIŞMALARININ TEMELİ DOĞRU SİTE VE PROJE ÇALIŞMALARIDIR. İLK İŞİMİZ ALANINDA ÖNCÜ SİTE KURMAKTIR.

İlk sitemizi 1999 yılında tasarladık. 2004 yılında ODP yaygın bilinen adıyla Google Directory Editörü olduk. Günümüze kadar binlerce web sitesi üzerinde çalıştık. SEO başvurularının %95'ini SEO'dan önce doğru site yapmak olduğunu bildiğimiz için kabul etmiyoruz. Birileri kazanç elde edecek diye milyonlarca dakika çalmıyoruz. SEO'yu ilk anında proje aşamasından başlıyor ve sektörünün en iyi sitesini inşa ediyor, ilk önce insanlığa katkı sağlıyoruz.

PROJE AŞAMASI

KRİTİK SÜRECİ

SEKTÖR ANALİZİ

SEO START

SEO Temelli 4 Alanda Çalışmalarımız

📁 Türkiye SEO : Tüm Dijital Çözümler
🔓 Teknik SEO : Tüm Tarayıcılarla Uyum
💻 Site İçi SEO : İçerik Pazarlama
🌐 Site Dışı SEO : Mecra Tanıtımları

Türkiye SEO

Türkçe İnternet'in ilk SEO uzmanlarının kuruculuğunu yaptığı ajansımız, "Bütüncül SEO" yaklaşımını keşfetmiş ve kullanmaktadır. Bütüncül yaklaşıma göre sektörün en iyi sitesi, Sosyal medya'da aktif kullanım, Google Ads reklamlarında olmak ve başarılı SEO sürecinin yönetimidir.

Teknik SEO

İlgili çalışma yapılacak kuruma ait web sitesinin tüm tarayıcılarla uyum içinde olması ve sayfa hızının yeterli standartlarda olması prensibine dayanmaktadır.

Siteiçi SEO

Content marketing, siteiçi dağılım, sıcak ve soğuk noktalar, kullanıcı deneyimi vb tüm çalışmaların kusursuz olma sürecini barındırır.

Sitedışı SEO

Sektörde en iyi siteyi yaptığımıza emin olduğumuz zaman ajansımız ile özel anlaşması bulunan Alexa ilk 100 'de yer alan portallarda bu yeni özelliklerimizi kullanıcılarla buluşturuyoruz.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ REKLAM YÖNETİM HİZMETLERİ REKLAM AJANSLARINDAN TÜRK SEM İLE ŞU AN ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Başarılı kadromuzla SEO çalışmalarımızı 2003 yılından bu yana yönetmekteyiz.

TÜRK SEM SEO DEPARTMANI İLETİŞİM

Lütfen tüm bilgileri doldurunuz. En kısa sürede size temsilcimiz dönüş yapacaktır. Müşteri Temsilcisi İçin : 0216 606 23 72

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru : Türk SEM SEO Stratejisi hangi yeni nesil pazarlama yöntemine dayanmaktadır?

Cevap : SEO Stratejimiz temelleri InBound Marketing temellerine dayanmaktadır.

Soru : SEO Çalışmalarımız Sadece kurumsal müşterilere mi sağlanıyor?

Cevap : Evet

Kurumsal SEO

Soru : En Yüsek Deneyimimiz Hangi Sektörde?

Cevap : 2005 yılından günümüze kadar turizm sektöründeyiz. Bu sebeple en büyük deneyimimizde yine turizm sektöründedir.

Otel Reklam ve Pazarlama

Soru : Kaç yıldır SEO Çalışması yapıyorsunuz?

Cevap : Türk SEM kurucularından Tahir Dinç 2004 yılında Open Directory Project editörü oldu. ODP editörü olarak SEO hizmeti ile yanyana anılmak istemedi. Rekabet kurallarına aykırı olacağını düşünerek SEO sektöründen uzak durdu. İlk sitesini 1999 yılında yayınlandı, kendi siteleri içinse 2002 yılından bu yana SEO çalışmaları yaptığını belirtebiliriz.

Tahir Dinç Hakkında

Soru : Türk SEM'in benimsediği SEO stratejileri nelerdir?

Cevap : Öncelikle Türk SEM Örtük SEO Stratejisini çok sever. SEO Doğru ve Yanlışlar ile SEO anlayışımıza da değindik.

Soru : Türk SEM Ödülleri nelerdir?

2016 yılı 3. çeyreğinde Google birincisi olduk. 

Google Ads 1. Ajansı

SEO İhtiyacınız Var Mı?SEO Süreci

Siz İşinizi Geliştirin, SEO Yeni Müşterilere Ulaşmanızda Yardımcı Olsun.

İlk Adım

SEO ihtiyacınız olup olmadığını düşünün. Temel SEO hamlelerini atabileceğinizi bilin.

2. Adım

Bir SEO uzmanı ile çalışmaya karar verdiyseniz, referanslarını sorun ve deneyimlerini öğrenin.

Son Adım

SEO için vermiş olduğunuz bütçenin harcandığı yerleri takip edin, bütçenizin doğru yönetildiğine emin olun.

Gerçekten SEO Danışmanın aylık raporlarında talep ettiği verileri gerçekleştirmeyecekseniz, bir SEO Danışmanı ile çalışmayın.

1- SEO uzun soluklu bir çalışmadır.
2- SEO bazen en baştan yorumlanmaya ihtiyaç duyar.
3- Web sitenizi en baştan yenileyebilirsiniz.
4- İşinizle ilgili güncellemeleri ve faydalı bilgileri çoğunlukla paylaşmaya hazır olmalısınız.
5- Bir SEO danışmanı verimi ortalama 4. aydan sonra belli olmaktadır.

SEO İLE SEM TEKNOLOJİLERİ

Google Ads, içerisinde sunmuş olduğu bir çok teknoloji sayesinde Google SEO'da önemli kazanımlar sağlar, zaman kazandırır.

Türk SEM'e gelen SEO başvurularının iyi ihtimalle %5'i ile çalışıyoruz. Bunun temel nedeni "Çalışma Kriterlerimizin" yüksek seviyelerde kalmasını sağlamaktır. Proje süreçlerinde Google Ads ve Google SEO'nun bir birini tamamlayıcı etkenleri mevuttur. Orjinal projelerde genel olarak SEO çalışmalarından önce iş ortaklarımıza Google Ads tavsiye ediyoruz.

Örneğin; Yoğunlaştırılmış Helyum Ayakkabısı icat ettiniz ve bunu pazarlamak istiyorsunuz. Ayakkabı yazınca gelip, bu ayakkabıları satmak istemenizi anlıyoruz. Fakat; bu çok uzak bir hedef, projede daha yakın hedefler var. İçerisinde Helyum Gazı yerleştirdiğiniz ayakkabıları doğru projede web sitesinde satışa hazır hale getirdiğinizde Google Ads üzerinde dilerseniz 1.000 dilerseniz 10.000 kişilik ayakkabı araştıran kitleye ayakkabınızı sunmalıyız. Bu şekilde Google Ads ilk ziyaretçi kitlemizin ne kadarlık kısmının müşteriye evrimleştiğini görmüş oluruz.

RE-MARKETİNG (YENİDEN PAZARLAMA) SANATI

Google Ads teknolojileri arasında en sevdiğimiz pazarlama araçlarından birisidir. Re-Marketing'i bir birinden farklı eklemelerle oldukça işlevsel bir hale getirebiliriz. Ziyaretçiyi > Müşteriye evrimleştirme noktasında kullanabileceğimiz gibi, marka algımızın güçlenmesi ve SEO'da önemli parametrelerden "Yeniden Ziyaret" noktasında bizi güçlendirecektir.

BACKLİNK VE DIŞ İNTERNET YAKLAŞIMIMIZ

Dış İnternet tanıtımlarınız ve Backlink kavramıyla ile ilgili yaklaşımlarımıza bu kısımda değindik.

ODP yaygın ismiyle Google Directory editörü olarak 2004 yılından günümüze kadar DMOZ'da siteleri inceledik. Günümüze kadar 100.000 üstü web sitesini incelemiş ve aralarında günümüzde çok değerli portallar olarak yayılan sitelere onay verdik. Editörlük sürecimizde şunu anladık ki iyi olan bir web projelendirmesi kazanmaya mahkumdur. Projeyi en baştan doğru yorumlayıp, orjinal bir soluk getirilmesi gerekmektedir.

Dış İnternet tanıtımları ve DoFollow olarak sitelerin sizi desteklemesi bu başarılı çalışmaların doğal sonucu haline gelmiştir. Anlaşmalı partnerlerimizde bu projenizle ilgili olarak değer katacak haber, duyuru ve tavsiye içerikler almaktayız. Kendi ağımızda 10.000.000 aylık tekil ziyaretçi, anlaşmalı partnerlerimizle aylık 300.000.000 tekil ziyaretçiye ulaşabilmekteyiz.

Turk Search Enginer Marketing

SEO Danışmanı Tahir Dinç Hakkında

1999 yılında Web üzerinde çalışmalara başlayan Dinç, ilk sitesini 2001 yılında tasarlamıştır. 2003 yılında web sitelerine daha fazla ziyaretçi çekebilmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. Dmoz (Open Directory Project) 2005 yılında editör olmuştur.

Türk SEM ağında yer alan yaklaşık 50 portala aylık 7 milyon civarı ziyaretçi gelmiştir. Google Ads Uzmanı Melih Dinar ile beraber Türk SEM'i işletmektedirler. Dinç'e ait 4 ayrı firma bulunmaktadır. Dinç, "Tüm çalışmalarımın temelinde ülkemize ve insanlığa değer üretmek vardır." der.

SEO Yöneticisi Tahir Dinç

Dinç şu şekilde aktarıyor : Türk SEM SEO Hizmeti sonrasında web sitenizi orjinal ve yenilikçi bir boyuta taşıyoruz. Web tasarım / programlama ekibi ile direk irtibatı kurup, doğru yönlendirilmesi, On-Page SEO ayarlarının doğru yapılandırılması, içeriklerin Türkçe dil kurallarına uygun olması ve daha önemlisi sektörün en yenilikçi sitesini kuruyoruz. Biz işimizi aşkla yapıyoruz ve çok çalışıyoruz. Bu yüzden sadece kurumsal firmalarla en üst seviye çalışmalara imza atıyoruz.

Son Olarak Merak Ettikleriniz

SEO Uzmanlığı İş Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ajansımız firmalarla 2 farklı şekilde çalışmaktadır. Türk SEM uzman ekibi bazı durumlarda anlaşmalı firma içerisinde bulunur, Türk SEM personeli olarak anlaşmalı firma kadrosunda yer alır.

Burada “sektör + seo uzmanlık bilgisi” olan SEO uzmanları yani Niş alanda ilerlemiş SEO uzmanlarına dönem dönem ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda bizimle çalışmak arzusundaysanız İnsan Kaynakları sayfamıza göz atabilir ve kadromuz içerisinde yer almak için başvuru yapabilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...

Türk SEM Genel Merkezi Neresidir?

Türk SEM, İstanbul / Çekmeköy‘de hizmet vermektedir. Ekibimiz Türkiye’nin her yerine yolculuk yapabilmektedir. Ana hizmet alanımızın turizm olmasından dolayı seyahat bizim için daimi bir süreçtir.

İstanbul haricinde Türkiye’nin bir çok farklı noktasında anlaşmalı web tasarım ofisleri bulunmaktadır. İlgili ofisler aracılığıyla Türk SEM hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Google Ads & SEO Entegre Çalışması Hakkında

ARGE ekibimiz bu konuda çok önemli tavsiyelerde bulunmaktadır. Tüm müşterilerimiz için her ay belli bir miktar ilgili SEO bütcesinden Google Ads reklamı vermekteyiz. Bu bizim ürün veya hizmetlerimizle ilgili kullanıcıya ulaşmamızı sağlamaktadır.

Yüksek seviye Google Ads reklamı vermek istiyorsanız yeni müşterilerimiz için 2500 TL kupon tanımlanmaktadır.

InBound Marketing Esasları Nelerdir?

Temel Çalışma Prensiplerimizden InBound Marketing Hakkında Kısa Bilgi

SEO süreç isteyen sistemler bütünüdür. InBound Marketing esasları bundan 3 yıl önce en geçerli esaslar olsa da Türk SEM olarak günümüze en uygun haline getirerek firmalarımız için kullanmaktayız.

Bu konuda ki görüşlerimizi InBound Marketing sayfasında kaleme aldık.

SEO Nedir

SEO, Search Engine Marketing kısaltıması olup, arama motorları optimizasyonu denir.  Google başta olmak üzere arama motorlarının çalışma prensiplerine dikkat ederek web sitesi tasarlama süreçleridir. Teknik bilgi gerektirmektedir ve suistimal edici durumlarda rahatsız edici sonuçlar doğurabilir.

Türk SEM olarak en minimize de risk alarak Kurumsal SEO çalışma mantığını tüm müşterilerimizde uygulamaktayız.  Asla her hangi bir riski göze almayız.

– Kurumsal SEO Mantığı Tüm Müşterilerimiz İçin Geçerlidir

– InBound Marketing Esasları Benimsediğimiz Esaslardır

– Bir çok sektörde deneyimimiz mevcuttur.

Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Türk SEM SEO sayfamızla ilgili deneyiminizi lütfen aşağıdan oylayın. Geri dönüşleriniz bizim için çok değerli.
Rating: 4.70/5. From 10 votes.
Please wait...
TOP