1999'dan beri

WEB TASARIM

Dijital Dünyaya Doğru Başlangıç

Web Tasarım hizmetlerimiz SEO ve Google Ads kriterlerine uygun tasarlanmaktadır. SEO değerleri ve Google Ads kalite puanı değeri yüksek seviyede gelmektedir.

Ajansımız Türk SEM üzerinden Web Tasarım hizmeti alan tüm müşterilerimize 1.000 TL Google Ads bakiyesi hediyedir. 4.500 TL ek kullanıma 5.500 TL daha kredi tanımlanmaktadır. 

Ajansımız Turizm, İnşaat ve Emlak, Perkanede mağazacılık, Cafe ve Restaurant ve Eticaret alanlarında önemli  bir deneyime sahiptir.

"Bir web sitesi misyonunuzu ve vizyonuzu en doğru şekilde yansıtmak zorundadır."
Yazılım Mühendisi Celal Dinç

 

Markanıza Yapacağımız Katkılar İçin Teklif Alın

Ajansımız Hakkında - Neden Türk SEM?

Türk SEM, Türkiye'nin ilk dijital reklam ajanslarından İstanbul Advertising Company devamı olarak açılmıştır. Günümüze kadar oldukça önemli kurumsal firmaların dijital reklam çalışmalarını yönetmiştir. Günümüzde çalışmalarına devam ediyor. Türk SEM'de şimdi Web Tasarım hizmeti alabilirsiniz. Ajansımız ile çalışırsanız ne gibi avantajlarınız olur.

 • Uzman PHP yazılım ekibi ile projenizi orjinal bir boyuta taşırsınız.
 • Temel SEO kriterlerimiz hazır şekilde ücretsiz erişmiş olursunuz.
 • Google Ads kalite puanı için doğru yapılandırmalara sahip olursunuz.
 • Günümüz tekniklerine uygun modern alt yapı sahibi olursunuz.

Sonunda Aradığınız Doğru Web Tasarım Ajansını Buldunuz

Türk SEM Web Tasarım çalışmalarındaki aradığınız iş ortağınızdır. Firmanızın etkin tanıtımları için Türk SEM tüm dijital pazarlama süreçleri için hepsi bir yerde ile tüm çözümleri sunuyor.

Web Tasarım Ajansı Nedir?

Web tasarım ajansı, web siteleri oluşturma ve tasarlama konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Web tasarım ajansları genellikle müşterileri için web siteleri oluşturmak, yayınlamak ve yayında kalmasını devam etmesinden sorumlu olan bir ajanstır.

Bir web tasarım ajansının temel amacı, işletmelerin profesyonel, ilgi çekici ve etkili bir çevrimiçi varlık oluşturmalarına yardımcı olmaktır. İyi tasarlanmış bir web sitesi, bir işletmenin yeni müşteriler çekmesine, satışları artırmasına ve genel marka bilinirliğini yükselmesine yardımcı olabilir.

Her birinin kendine özgü güçlü yönleri ve yetenekleri olan birçok farklı türde web tasarım ajansı vardır. Bazı web tasarım ajansları özel web siteleri oluşturmaya odaklanırken diğerleri e-Ticaret çözümleri veya sektörel çalışmalar konusunda uzmanlaşır.

Web Tasarım Çalışmalarımızın 4 Aşaması

 Sektör Analizi :Sektörü Tanıma
 Firma Analizi :Firma ve Ürünleri Tanıma
 Proje Cizimi :Proje ve Site Tasarımı
 Yayınlama :Sitenin Yayınına Başlaması

Sektör Analizi

Web tasarım çalışmasının ilk aşamasıdır ve 2 noktada değerlendirme içerir. İlk değerlendirme sektörün dünyada örnek başarılı çalışmalarının önce çıkan özellikleri. İkinci inceleme ise Türkiye içi rakiplerin sunduğu avantajlar.

Firma Analizi

Firmanın öne çıkan ürün ve hizmetleri nelerdir? Ürün ve hizmetleri kalite / fiyat ve dış değerlendirmelere göre listeleme sürecidir. Firmanın gücünü yansıtmak için bu aşama Web Tasarım çalışmamızda çok önemlidir.

Proje Cizimi

Müşterimizi 2 aşamayı tamamladıktan sonra yansıtacak en iyi ana iskeleti belirlediğim sürectir. Grafik ekibi bu süreçte sitenin ana şablonunu belirler. Daha sonra onayla beraber yazılım ve sonrasında içerik ekibi projeyi devralır.

Yayınlama

Proje 3 ekipten sonra yayınlanmaya hazır hale gelir. 1 aylık Beta yayınına girer ve o süreçte hata raporlamaları ve görünen eksiklikler düzeltilir. Beta yayınından sonra reklam ve tanıtıma hazır halde tam yayına girer.

Tüm Web Tasarım Müşterilerimize 1.000 TL Google Ads Bakiyesi Hediye

Google Ads Reklamı Verin

TÜM WEB TASARIM MÜŞTERİLERİMİZE 1.000 TL GOOGLE ADS BAKİYESİ HEDİYE

Türk SEM Web Tasarım Çalışması Yaptığı Tüm Müşterilere 1.000 TL Google Ads Bakiyesi Hediye Ediyor. 1.000 TL'den Sonra 4.500 TL Daha Kullanıma 5.500 TL Kredi Hediyesi.

Web Tasarımın ve Bizim Gelişimimiz

Web tasarımı zaman içinde teknolojik gelişmelerle birlikte şekillendi ve değişti. JavaScript'ten düz tasarıma kadar, web tasarımının gelişimine büyük katkı sağlayan birkaç önemli fikri burada bulabilirsiniz.

1995–JavaScript'in Tanıtımı

Yalnızca HTML içeren bir web sitesi tasarlamaya gelince sınırlamalar vardır. JavaScript ile web daha dinamik hale geldi. Temel olarak statik bir web sayfasını kullanıcının etkileşimde bulunabileceği bir sayfaya dönüştürdü diyebiliriz. Kullanılan Javascript örnekleri arasında açılır bir pencere, favori sosyal akışınızdaki otomatik yenileme özelliği veya siz arama çubuğuna bir soru yazarken Google'ın otomatik olarak anahtar kelimeler önermesi js kullanımına örnek gösterilebilir.

1996–Flash'ın ilk kez sahneye çıkışı

Adobe Flash, web tasarımcılarına video, ses ve animasyon ekleyerek daha dinamik web siteleri oluşturma özgürlüğü verdi. Bu multimedya öğeleri bir dosya halinde paketlendi ve görüntülenmesi için bir tarayıcıya gönderildi. Ne yazık ki kullanıcının bu animasyonları görebilmesi için doğru flash sürümünün kurulu olması gerekiyordu. Apple inc. 2007 yılında ilk iPhone'una flash eklememeye karar verdiğinde, Flash'ın web tasarımındaki popülaritesi azalmaya başladı.

1998–CSS, HTML'ye katıldı

Flash'ın kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra, tasarımı yapılandırmanın daha iyi bir yolu Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) biçiminde ortaya çıktı. CSS ile yazı tipi boyutlarını ve renklerini değiştirebilir, arka plan renkleri, resimler ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. HTML'yi içerik, CSS'yi ise sunum olarak düşünün. Birlikte, web üzerinde gerçek anlamda özelleştirilebilir bir deneyim yarattılar.

1999 yılında Türk SEM kurucusu Tahir Dinç ilk sitesini tasarladı.

2000–İşletmeleri çevrimiçi hale getirmek

Dünyanın önde gelen çevrimiçi ödeme şirketi Paypal, 2000 yılında hızla büyümeye başladı. Daha fazla işletme çevrimiçi olmaya başladıkça, güvenli işlemlere ihtiyaç duyuldu. Amazon'dan eBay ve Etsy'ye kadar, yavaş yavaş çevrimiçi alışveriş fikri daha yaygın hale geldi.

2001 yılında ilk SEO çalışmalarını yaptı.

2004 yılında Open Directory Project yaygın ismiyle Google Directory editörü oldu.

2007 — Mobilin doğuşu

İlk iPhone'un piyasaya sürülmesiyle birlikte, cep telefonunda web'de gezinme deneyimi tasarlamak başlı başına bir zorluk haline geldi. Tasarımcılar ve geliştiricilerin uyum sağlaması, küçük bir ekran için tasarım yapması ve yükleme süresi gibi şeyleri düşünmesi gerekiyordu.

Mobil cihazlarda daha iyi bir deneyim yaratmanın en büyük adımı sütun ızgaraları fikriydi. 960 ızgaralı sistemler ve 12 sütunlu bölme, tasarımcılar arasında popülerlik kazandı.

2009 Türk SEM bünyesindeki sitelere aylık ortalama 10 milyon ziyaret gelmeye başladı.

2010–Duyarlı (Responsive) web tasarımı

Ethan Marcotte, web tasarımına yönelik mevcut yaklaşıma bir meydan okuma olarak duyarlı tasarım fikrini ortaya attı. Gönderisinde "akıcı ızgaralar, esnek görüntüler ve medya sorguları duyarlı web tasarımının üç teknik bileşenidir, ancak aynı zamanda farklı bir düşünme tarzı da gerektirir" diye yazıyor. Bir tasarımcı için bu, iOS, Android ve tablet cihazlar için çeşitli ekran boyutlarına hitap edecek birden fazla düzen tasarlamak anlamına geliyordu.

2012–Düz tasarım

Düz tasarım trend olmaya başlamadan önce web ve uygulama tasarımında 3 boyutlu tasarım efektleri, skeuomorphism ve gerçekçilik kullanılıyordu . Gölgeler, degradeler ve vurgular agresif bir şekilde kullanıldı ve sıklıkla abartılırdı.

3D'den düz tasarıma keskin geçiş

Zamanla web tasarımı daha minimal hale geldi. Düz tasarım, nesnelerin aşırı gerçekçi temsilini ortadan kaldırır ve bunun yerine temiz çizgilere ve basit renkli alanlara odaklanıldı. Trend, Apple'ın 2013'te iOS 7'yi piyasaya sürdüğü sıralarda patlamaya başladı. Yeni arayüz basitti ve Apple ürünlerinin meşhur ettiği skeuomorphism tarzıyla tam bir tezat oluşturuyordu.

2014 - HTML5 tanıtıldı

Artık daha hareketli ve bereketli sitelerin kapısı açılmış oldu. HTML şimdi daha yetenekli.

2015 Yılında İstanbul ADCO'dan Türk SEM'e geçiş yapıldı.

2024 - Uygulamaların Önemi

Mobil uygulamaların önemi ilk mobil uygulamaların tanıtıldığı günden bu yana artışını devam ettirdi. Türk SEM, tüm web tasarım müşterilerine android uygulama hediye etmektedir.

YURTDIŞI SEO ÇALIŞMALARINIZI UZUN YILLARDIR BAŞARIYLA YÖNETİYORUZ.

Almanya, Fransa ve İngiltere merkezli SEO ve Google Ads reklam hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Web Tasarım Çalışmalarımızda Temel Özellikler Yaklaşımımız

İşletmelerin web sitelerini tasarlarken veya yeniden tasarlarken estetiğe takılıp kalması yaygındır. Web sitenizin güzel görünmesi, markanızla uyumlu olması ve hedef kitlenizin dikkatini çekmesi önemli olsa da onu etkili bir pazarlama aracı yapan şeyin yalnızca bir kısmıdır. Ayrıca kullanımı kolay ve hedef kitlenizin arzuladığı olağanüstü kullanıcı deneyimini sağlayan bir web sitesi de oluşturmaktayız.

Aşağıdaki özellikler web sitenizin işletmenizin ihtiyaç duyduğu sonuçları sunmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir:

 • Basitlik
 • Etkili görsel hiyerarşi
 • Sezgisel navigasyon mimarisi
 • Duyarlı tasarım
 • Ulaşılabilirlik

Basitlik

Amacımız kitlenizin web sitenizi ziyaret ettiğinde istenen eylemi tamamlamasını sağlamaktır. Bir danışma planlamak, bülteninize kaydolmak, topluluğunuza katılmak, e-Kitabınızı indirmek veya bu kişiyi potansiyel müşteriye dönüştürmenize yardımcı olabilecek herhangi bir şey olabilir. Bu nedenle işlevsel bir amaca hizmet etmeyen gereksiz tasarım öğelerini dahil etmekten kaçınmak istemekteyiz. Bu gereksiz unsurlar potansiyel olarak ziyaretçilerinizi bunaltabilir ve aradıkları bilgiyi bulmalarını ve istediğiniz eylemi gerçekleştirmelerini zorlaştırabilir.

Bu nedenle bir web sitesi tasarlarken sadelik kritik öneme sahiptir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere web sayfalarınızdaki tüm görsel öğeler için geçerlidir:

Grafikler – Grafikleri ve görüntüleri gelişigüzel eklenmez. Bunların bir amaca hizmet ettiğinden emin oluruz ve sayfanızın karmaşık görünmesine neden olacak kadar çok sayıda içerik eklemekten kaçınırız. Hedef kitlenizin sayfanın hangi öğelerinin dikkatini gerektirdiğini belirlemesini zorlaştıracaktır.

Renkler – Renk seçmeye gelince, daha azı daha fazladır. Renk şemanız markanızla uyumlu olmasını sağlamaya çalışırız. Markanızla ilişkilendirilen renklerin dışında ek renkler kullanmanın gerekli olduğunu düşünüyorsanız mantıklı oluyoruz. Tasarımınızda çok fazla renk olması kullanıcıların dikkatini dağıtabilir.

Yazı Tipleri – Yazı tiplerinizin okunması kolay olmalı ve metin rengi, ön plana çıkması için sayfa arka planınızla kontrast oluşturmasına dikkat ediyoruz. Renklerde olduğu gibi yazı tipleri söz konusu olduğunda daha azı daha fazladır. Genel bir kural olarak hedef kitlenizin dikkatini dağıtmamak için bir sayfada üçten fazla farklı yazı tipi ve üç farklı metin boyutu kullanmıyoruz.

Etkili Görsel HİYERARŞİ

Web sitenizin tasarımında sadeliği korumak, insanların sayfanın sonuç sağlayan öğelerine odaklanmasına yardımcı olacağı gibi, etkili bir görsel hiyerarşi de hedef kitlenizin istediğiniz eylemi gerçekleştirme olasılığını artırmak için bu çabaları tamamlayacaktır. Görsel hiyerarşi sayfadaki öğelerin düzenlenme ve düzenlenme şeklini ifade eder. Bu etkili bir şekilde yapıldığında web sitenizin ziyaretçileri dikkatlerini öncelikle en önemli unsurlara daha kolay odaklalamalarını sağlar.

Unutmayın, web sitenizin amacı, hedef kitlenizin onları potansiyel müşteriye dönüştürmeye yardımcı olacak istenen eylemi tamamlamasını sağlamaya yönelik adım atıyoruz. Bu hedefe ulaşmanın en iyi yolu hedef kitlenizin bu öğeleri görmesini ve onlardan gerçekleştirmesini istediğiniz eylemi anlamasını sağlamak için dönüşüm öğelerinizi sayfada belirgin bir şekilde ve mümkün olduğunca yukarılara yerleştiriyoruz. Bu dönüşüm öğelerinin boyutunu, rengini ve konumunu ayarlayarak web sayfalarınızı, hedef kitlenizi sayfaya ilk geldiklerinde bu öğelere çekecek şekilde daha etkili bir şekilde yapılandırmaktayız.

Sezgisel Gezinme Mimarisi

Web sitenizi ilk kez ziyaret eden kişilerin çoğu hâlâ bilgi toplama sürecindedir ve çoğu zaman ürün veya hizmetinizi satın almaya hazır değildir. Araştırmalarında onlara yardımcı olmak ve şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için sezgisel bir web sitesi gezinme mimarisine ihtiyacımız olacaktır.

Gezinme mimarinizi etkili bir şekilde tasarladığımızda ziyaretçilerinizin web sitenizde dolaşması ve aradıklarını bulması kolay olacaktır. Mantıksal ve anlaşılması kolay bir akış oluşturmak istiyoruz.

Yeni web sitenizi tasarlarken aşağıdaki gezinme mimarisi en iyi uygulamaları takip edilmelidir:

 • Üst gezinme menünüzü basit tutarız (3 ile 6 üst menü öğesi arasında)
 • Web sitenizin alt bilgisine ek bir gezinme menüsü ekleriz
 • Kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri arayabilmesi için web sitenizin üst kısmına bir arama çubuğu ekleriz.
 • Üst gezinme açılır menülerimizde çok fazla sayfa eklemeyiz (her menü öğesi için yalnızca ilk katman sayfalara sadık kalırız)
 • Kullanıcıların ilgili içeriğe gitmesine yardımcı olmak için her sayfadaki içerik içerisine bağlantılar ekleriz ve bu bağlantıların okuyucuyu nereye götüreceğini açıkça belirtiriz. Sayfadan sayfaya tutarlı menü kurallarını uygularız.

Duyarlı tasarım

Dünya çapındaki sayfa görüntülemelerinin %48'inin mobil cihazlardan geldiği göz önüne alındığında, web sitenizin olağanüstü bir mobil deneyim sunması kritik öneme sahiptir. Aslında bireylerin %93'ü, mobil cihazlarına düzgün şekilde yüklenmeyen bir web sitesinden ayrıldıklarını belirtiyor.

Mobil cihazda olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlamanın en iyi yolu, web sitenizi duyarlı bir tasarımla oluşturmaktır. Duyarlı tasarım, her sayfadaki öğelerin, web sitesini görüntülemek için kullanılan ekranın boyutlarına uygun olacak şekilde yeniden boyutlandırılmasını ve yeniden konumlandırılmasını sağlar. Duyarlı tasarım kullandığınızda web siteniz, kullanılan herhangi bir cihazda harika bir deneyim sunacak ve ziyaretçilerin web sitenize geldiklerinde anında kaybolma olasılığını azaltacaktır. Bu Türk SEM olarak bizim en önemli krtierlerimizden birisidir.

Ulaşılabilirlik

Etkili web sitesi tasarımı herkesin web sitesini kullanabilmesini sağlar. Web sitenizin erişilebilirliğini optimize ettiğinizde, engelli bireyler ve gezinme yeteneklerini etkileyen diğer kısıtlamalar yine de iyi bir deneyim yaşayabilecektir.

Erişilebilirlikle ilgili en iyi uygulamalara bağlı kalmak yalnızca tüm kullanıcılar için mükemmel bir deneyim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda SEO sonuçlarınızı iyileştirmenize ve web sitenizin bulunmasını kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

TÜM WEB TASARIM MÜŞTERİLERİMİZE ANDROİD UYGULAMA HEDİYE.

Tüm Web Tasarım ve SEO Müşterilerimize Android Uygulama Hediye Ediyoruz

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni Bir Web Sitesi Oluşturmak Ne Kadar Sürer?

Yeni web sitenizi oluşturmanın alacağı süre çeşitli faktörlere bağlıdır. En önemli faktör şablon web sitesi veya özel web sitesi seçiminizdir. Şablon web siteleri oldukça hızlı bir şekilde, genellikle bir veya iki ay içinde tamamlanabilir. Özel web siteleri, siteyi sıfırdan oluşturmak için gereken ek çalışma nedeniyle genellikle biraz daha uzun (yaklaşık üç ila dört ay) sürer. Ancak, özel bir web sitesiyle elde edebileceğiniz üstün sonuçlar açısından bu daha uzun zaman çizelgesi buna değer.

Bu zaman aralıklarının, ekibinizin web tasarım süreci boyunca katılımına bağlı olarak değişebilecek kaba tahminler olduğunu unutmayın. Çeşitli aşamalarda katkınıza, geri bildiriminize ve onayınıza ihtiyaç duyulacaktır. Ekibiniz, web sitesi tasarım ajansımızın ihtiyaç duyduğu geri bildirimi, varlıkları ve diğer öğeleri zamanında sağlayabilirse, projeniz planlandığı gibi ilerleyebilecektir. Ancak ekibinizin ilgili ve duyarlı kalmaması durumunda bu zaman çizelgesi uzatılabilir.

Bir Web Sitesinin Maliyeti Ne Kadardır?

Bir web tasarım ajansından yeni bir web sitesinin maliyeti, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değişir:

 • İster şablon web sitesi, ister özel web tasarımı seçin
 • Web sitesi işlevselliğinin karmaşıklığı
 • Web sitesinin boyutu ve bilgi mimarinizin karmaşıklığı
 • Kaç sayfa yeni içerik yazılmalıdır?
 • Logolar ve diğer markalama malzemeleri gibi özel tasarım varlıklarının oluşturulması gerekip gerekmediği

Genel olarak, bir şablon web sitesi için birkaç bin dolardan fazla ödemeyi beklemelisiniz. Özel web tasarım projeleri genellikle daha temel siteler için yaklaşık 50.000 TL’den başlar, ancak karmaşık gelişmiş işlevsellik gereksinimleri içeren çok büyük web siteleri için önemli ölçüde daha pahalı hale gelebilir.

İşletmenizin özel ihtiyaçlarına hitap eden bir web sitesi oluşturmanın ne kadara mal olacağına dair daha net bir fikir edinmek için web sitesi tasarım uzmanlarımızdan fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Ekibimiz bütçeniz dahilinde çalışabilmeniz için esnek planlar sunabilir.

Web Tasarım Hizmetimizi Neler Dahildir?

Yeni bir web sitesi oluşturmanın birçok bileşeni vardır ve her biri hedeflerinize ulaşmanız için eşit derecede önemlidir. Türk SEM olarak biz tam hizmet veren bir web tasarım şirketiyiz ve işletmenizin ihtiyaç duyduğu yüksek performanslı web sitesini sunmak için gerekli tüm hususları sağlıyoruz. Web tasarım işlerimiz şunları içerir:

Web sitesi tasarımı – Web sitenizin rakiplerinizden öne çıkmanıza yardımcı olacak benzersiz bir görünüme ve hisse sahip olmasını sağlamak için özel web sitesi tasarımı sunuyoruz. Markanız tasarım sürecinde önemli bir rol oynayacak ve hikayenizin web sitesinde tutarlı bir şekilde iletilmesini sağlayacaktır.

Web geliştirme – Özel programlama, web sitenizin, hedef kitleniz için olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlayacak ve işletmenizin belirli pazarlama hedeflerine hitap edecek belirli entegrasyonları ve işlevleri ele almasına olanak tanır.

İçerik – İçerik, web sitenizin en önemli bileşenlerinden biridir. İçeriğiniz hedef kitlenizi eğitmeye, işletmenizi bir düşünce lideri olarak konumlandırmaya, hedef kitleniz arasında güven oluşturmaya, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmeye ve olası satışları artırmaya hizmet edecektir. Bu öge temel içerik kısmını ele almaktadır. Daha sonraki içerik geliştirme süreci SEO hizmeti almadıysa müşterimize aittir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) – Arama motoru optimizasyonu, hedef kitlenizin web sitenizi bulmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir. SEO uzmanlarımız, öncelikli anahtar kelimeleriniz için arama motoru sıralamalarınızı geliştiren sektördeki en iyi uygulamalardan yararlanacaktır. Temel SEO ayarları hazır şekilde gelmektedir.

e-Ticaret entegrasyonları – Ürünlerinizi doğrudan web sitenizden müşterilerinize satmak istiyorsanız, kusursuz bir kullanıcı deneyimi sağlayan e-Ticaret işlevselliği uygulanabilir. Bu hizmetimiz anlaşmalı e-Ticaret yazılımları ile entegre çalışmaktadır ve bazı kaba kanunları o firmaya aittir.

Logo tasarımı – Ekibimiz, marka hikayenizi yeni web sitenize aktarmak için gereken diğer görsellerin yanı sıra yeni bir logo da tasarlayabilir.

Web sitesi barındırma – İhtiyacınız olan site güvenliğini ve performansını sağlayan web sitesi barındırma hizmetleri sunuyoruz. İlk yıl Hosting firmamız tarafından ücretsiz sağlanmaktadır.

Performans yönetimi – Veriler, yeni web sitenizin hedeflerinize ulaşmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir. Güçlü performans istihbaratı verilerimiz web sitenizin performansını gerçek zamanlı olarak değerlendirerek sonuçlarınızı iyileştirecek önerilerde bulunmamıza olanak tanır.

Web sitesi bakımı – Ekibimiz, ihtiyaç duyduğunuz sonuçları almaya devam etmek için zaman içinde gerekli olan güncellemelerde yardımcı olacaktır. 1 Yıl firmamız Türk SEM tüm sorunlar / tarayıcı geliştirmeleri vd konularda ücretsiz teknik destek sağlayacaktır.

Web Tasarım Çalışmalarımızın 6 Adımı Nelerdir?

Web sitesi tasarımı, bitmiş ürünün hedeflerinize ulaşmasını sağlamak için çeşitli önemli aşamaları içeren karmaşık bir süreçtir. Aşağıdaki altı adım projenin başarısı için kritik öneme sahiptir:

Hedef Belirleriz – Web tasarım şirketiniz, öncelikle hedeflerinizi anlamadan işletmenizin ihtiyaçlarına yönelik etkili bir web sitesi sunamaz. Bu, ekibinizle en önemli iş hedeflerinizi belirlemek amacıyla bir dizi keşif toplantısı düzenleyerek gerçekleştirilir. Bu hedefler projenizle ilgili stratejiyi ve önerileri belirleyecektir.

Bir çerçeve oluştururuz – Web sitesi tasarım ajansımız, yeni web siteniz için hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir çerçeve oluşturacaktır. Çerçeve, gezinme taslağının yanı sıra web sitenize uygulanması gereken belirli işlevlerden oluşur. Bu çerçeve tamamlandıktan sonra tüm web sitesine genel bir bakış sağlayan bir temel görünüm geliştirilecek ve sayfa tasarımınızın bir maketi, web sitesinin nasıl görüneceğine ve hissedeceğine dair bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Tasarlama ve geliştirme – Temel görünümü ve taslağı onayladıktan sonra hikayenizi hayata geçirecek gerçek web sitesini yaratmanın zamanı geldi. Tasarım süreci kullanılan tüm renklerin ve yazı tiplerinin uygulanmasının yanı sıra, her sayfanın özel düzeninin oluşturulmasını da içerir. Web sitenizi dönüşümler için optimize etmenize yardımcı olacak bir dizi harekete geçirici mesaj da tasarlanacaktır. Aynı zamanda, bir web geliştirici ekibimiz web sitenizin işlevselliğini uygulamak için gereken arka uç kodlamayı tamamlayacaktır.

Test (Beta Yayını) – Web sitesinin düzgün performans gösterdiğinden emin olmak için kapsamlı testler yapılır. Test sırasında tespit edilen sorunlar web sitesi yayına girmeden önce düzeltilecektir.

YAYIN ZAMANI – Testler tamamlandıktan ve olası sorunlar çözüldükten sonra web sitenizi başlatmanın zamanı gelmiştir. Lansmanın ardından web sitesi sağladığınız ürünleri/hizmetleri arayan herkes tarafından görüntülenebilir.

Sürekli izleme ve bakım – Web sitenizin yüksek düzeyde performans göstermeye devam etmesini ve hedeflerinize ulaşmasını sağlamak için şirketimiz zaman içindeki performansını sürekli olarak izleyecek ve istediğiniz sonuçları elde etmek için gerekli güncellemeleri önerecektir.

Bir Web Tasarım Firması Ne İş Yapar?

Türk SEM web tasarım şirketimiz web sitenizi oluşturmaktan daha fazlasını yapar. Amacımız size pazarlama çalışmalarınızın temel taşını sağlamak ve potansiyel müşteri yaratmanızı geliştirmenize yardımcı olmaktır. Web sitenizin marka hikayenizi etkili bir şekilde aktarmasını, hedef kitlenize en iyi deneyimi sunmasını ve istediğiniz hedeflere ulaşmasını sağlamak için web sitesi tasarım ajansımız sürecin her aşamasında sizinle işbirliği yapacaktır.

Web tasarımcıları web geliştiricileri, içerik yaratıcıları ve SEO uzmanlarından oluşan bir uzman ekibimizle çalışacaksınız. Sürecin işbirlikçi yönü, web sitesi tasarım ekibimizin, web sitenize yönelik özel hedefleriniz konusunda işletmenizle uyumlu olmasını sağlar.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitenizin yapısını ve görünümünü planlama ve oluşturma sürecidir. Web sitenizin yapısı, ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak için web sitenizde dolaşmasına olanak tanıyan hiyerarşik bir organizasyon akışı oluşturan gezinme mimarisini ifade eder. Web sitesinin görünümü web sitenizde iletilen bilgileri temsil etmek için kullanılan renkler, yazı tipleri, resimler ve diğer görsel unsurları ifade eder.

Web sitenizin ziyaretçilerinize olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamak için ele alınması gereken birkaç bileşen vardır:

 • Estetik açıdan hoş bir görünüm yaratmak için grafik tasarım
 • Web sitenizin kullanımının kolay olmasını sağlamak ve hedef kitlenizi ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayacak sayfalara yönlendirmek için kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı
 • Hedef kitlenizin sorularını ve sıkıntılı noktalarını ele alan ve işletmenizi sektörde düşünce lideri olarak kuran güvenilir bilgiler sağlamak için içerik oluşturma
 • Hedef kitlenizin, sağladığınız ürün ve hizmetlerle ilgili soruları ve konuları ararken web sitenizi bulmalarına yardımcı olmak için arama motoru optimizasyonu (SEO)

Web sitesi tasarımı web geliştirmeden farklıdır. Web sitesi tasarımı, web sitenizin ön uç öğelerine (kullanıcıların etkileşimde bulunduğu kısım) odaklanırken, web geliştirme, web sitenizin çalışmasını sağlayan arka uç kodlamaya odaklanır. Web geliştirme sürecinde oluşturulan kod, web sitenizi son kullanıcı için işlevsel hale getirir.

TOP