1999'dan beri

Avukatlar için SEO Çözümleri

Dijital Çağda Avukatlar İçin SEO Nedir?

Hukuk firmalarına yönelik dijital pazarlama stratejilerimizi bilimsel olarak test edilmiş veriler ve başarıya yönelik kanıtlanmış yöntemler kullanarak oluşturuyoruz. Tahmin yok, test edilmemiş görüş yok ve sihir numarası yok.

Türk SEM olarak avukatlar için SEO'nun anahtar kelime analizinden çok daha fazlasının gerektirdiğini biliyoruz. Ekibimiz avukatlık sitenizi 500'den fazla potansiyel sıralama faktörüne göre analiz eder ve işletmeniz için mümkün olan en iyi sonuçları elde etmeye odaklanan bir strateji oluşturur.

 

HUKUK BÜRONUZ İÇİN BİR SEO PLANI
DÜŞÜNELİM VE SİZE ANLATALIM

Şimdi Sayılarla İnternette Hukuk Sektörünü İnceleyelim

Dijital çağda 2024'te Avukat ve Hukuk Büroları için SEO çalışmalarının ne anlamına geldiğiniz bu yazıda hep beraber öğreneceğiz.

.

Avukatlar için SEO Neden Önemlidir?

%96 - İnternet erişimi olan kullanıcıların %96'sı yasal bilgiye ihtiyaç duyduklarında bunu arama motorlarından araştırma yapıyor.

%62Yasal hizmet ararken markasız terimler kullanan kullanıcıların oranı.

1 - Potansiyel müşterilerin çoğu nihai bir karar vermeden önce yalnızca bir avukatla iletişime geçer.

 

Türk SEM 23 Yıldır SEO Hizmeti Sağlamaktadır

Avukatlık Çalışmasını Her Şehirden 1 Avukat İle Çalışırız.

google skillshop logo

Avukat SEO Çalışması

Google ve diğer arama motorları kullanıcılarına aradıkları bilgilerle ilgili en iyi sonuçları sunmaya çalışır. Bu nedenle sıralama algoritmaları sürekli olarak değişir ve gelişir. Bir hafta web siteniz için harika çalışan bir şey, bir başka hafta kolayca olumsuz bir sıralama faktörü haline gelebilir.

Hedefli iyi yazılmış içeriğe sahip teknik açıdan sağlam bir web sitesi oluşturmak ana önceliğimizdir. 

Türk SEM'de hukuk firmalarına yönelik content marketing sürecimiz tam anlamıyla süreç için doğru ilerlemektedir. Biz arama motoru optimizasyon çalışmalarımızı 23+ yıldır neşeyle yapıyoruz.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ REKLAM YÖNETİM HİZMETLERİ REKLAM AJANSLARINDAN TÜRK SEM İLE ŞU AN AVUKAT SEO ÇALIŞMANIZI YAPABİLİRSİNİZ.

Başarılı kadromuzla SEO çalışmalarımıza 2024 yılında da devam etmekteyiz.

Hukuk Bürosu - Avukat

Avukatlar için Yatırım Getirisi Odaklı SEO

İlk olarak ne istediğinizi çok iyi biliyoruz. Hangi kelimede ne kadar ziyaretçi ve dönüş alacağınızı da biliyoruz. Hukuk büronuzun dijital çağa ayak uydurması için hangi kullanıcı deneyimini sunmanız gerektiğinin de farkındayız. Bu sebeple Türk SEM, doğru hedef kitlenize doğru sayfa prensibiyle en üst seviye dönüşüm oranını hedeflemektedir.

SEO Sürecimiz Şeffaftır

Bir şans unsuru yok, süpriz yok. Araştırma yapanlar için en doğru site ve İnternet'te saygın bir kimlik. İşin tüm felsefesi aslında bu kadar basit.

GÖKSEL KARAMUĞLA

Medicine Hospital
Hastanemiz misafirleri için en uygun web sitesini yapabilmek için hizmet aldığımız Türk SEM, tüm hedeflerine ulaşmıştır.
Ulusal gazetemiz web sitesi proje yönetim çalışmalarını Türk SEM ile anlaştık ve ilk yıl için verdikleri hedeflere kusursuz şekilde ulaştılar.

OKAN SARIKAYA

Yeni Birlik Gazetesi

KAHRAMAN KARA

Angel Beach Hotel
Otelimiz satış yükümlülüğünü tek başına alan Türk SEM, her yıl olduğu gibi bu yılda başarılı bir çalışma yapmıştır.

Güçlü SEO Metodolojimiz Hakkında

Kendi geliştirdiğimiz SEO stratejimiz hakkında daha açık olmak gerekirse

Sektörünüzü tanıyoruz ve adımlarımızı biliyoruz. Hukuk Büronuz için sektörünüzü tanımamıza gerek yok. Zaten biliyoruz.

Firmanız için en doğru kararı vermeye çalışıyorsunuz. Merak etmeyin, siz nasıl müvekkilleriniz için bin kere düşünüyor bir kere hareket ediyorsanız, aynı durum bizim içinde geçerli.

Avukat SEO çalışmamızda Bölgesel SEO çalışması ikisi beraber yürütülmektedir.

Son Olarak Her Avukatın Bilmesi Gereken İstatistikler

 1. Potansiyel müşterilerin 1/3'ünden fazlası avukat arayışına çevrimiçi olarak başlıyor.
  Kaynak: iMarc
 2. Hukuk firmalarının %65'i pazarlama bütçelerinin çoğunu çevrimiçi ortamda harcıyor.
  Kaynak: Martindale Nolo

 3. Hukuk firmalarının %49'u en iyi pazarlama kanallarının web potansiyel müşterisi olduğunu söylüyor.
  Kaynak: ABA

 4. Hukuk firmalarının yeni bir potansiyel müşteriden gelen mesaja yanıt vermesi vakaların %42'sinde ortalama 3+ gün sürüyor.
  Kaynak: Law Tecnology Today

 5. Hukuk firmalarının %26'sı potansiyel müşterilerini hiç takip etmiyor.
  Kaynak: Martindale Nolo

 6. Hukuk firmaları sitesine ziyaret gerçekleştiren potansiyel müşterisinin %86'sında e-posta adresi alamıyor ve hukuk firmaları ilgili potansiyel müşterinin %45'inde ilk aramada telefon numarası alamıyor.
  Kaynak: Law Techmology Today

 7. 7) Potansiyel müşterilerden gelen telefon çağrılarının %35'i yanıtlanmıyor.
  Kaynak: Law Technology Today

Son Düşünceler

SEO firması kararı genellikle kritik bir karar olmuştur. Biz en iyisiyiz, sizi şu sıraya getiririz vb ifadelere asla yer vermiyoruz. Bir sıralama vaadinde size asla bulunmuyoruz. İşin sonunda sektörün en dinamik, etkileşimli ve içeriği geniş sitelerinden birisine sahip olacağınızı belirtebilirim. İnsanlar İnternet üzerinde bilgi ve yardım arıyor. Beraber insanlara yardımcı olabiliriz.

Aklınıza bir konu takıldıysa aşağıdaki kısımdan herkese açık bir şekilde yorum yazabilirsiniz.

Avukat SEO Çalışmaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bizi arayıp sıklıkla sorduğunuz sorularla ilgili küçük bir SSS bölümü oluşturduk. Aklınızdaki soruları bu kısımdan kontrol edebilirsiniz.

Avukatlar İnternet sitesi açabilir mi?

Her Avukat ve Hukuk Bürosu bir web sitesi kurabilir ve yayınlayabilir. Avukatlar genel olarak Av.tr uzantılı domain tercih etmektedir.

Av.tr Usül ve Esasları

Yakın zamanda “.tr” uzantılı domainler tanıtıldı ve dilediğiniz bir boşta .tr uzantılı domainde alabilirsiniz. Harici olarak en yaygın kullanılan domainler .com ve .org domainleridir. Avukat bu 4 domaini yaygın olarak kullanmaktadır.

En iyi hukuk firması SEO şirketini nasıl bulabilirim?

Bu sizler için kaleme aldığımız kılavuz boyunca muhtemelen avukat SEO’nun son derece incelikli ve karmaşık bir şey olduğunu fark etmişsinizdir. Özünde harika içerik oluşturmak, diğer web sitelerinin size bağlantı vererek bir otorite olduğunuzu anlamasını sağlamak ve potansiyel müşterilere yardım için hukuk firmanızı aramaktan başka seçenek bırakmayan bir kullanıcı deneyimi yaratmakla ilgilidir.

Meşgul bir avukatsınız ve zamanınızı ve dikkatinizi gerçekten önemli olan yere, yani müvekkillerinize yardım etmeye odaklamalısınız. Bir avukat SEO şirketi kiralamak size bunu yapma fırsatını verirken aynı zamanda firmanızın web sitesinin sıralanma olasılığını da artıracaktır.

Peki; ajans seçimini nasıl yapıyorsunuz? Ne tür hizmetler sundukları, şirket kültürü ve benzer müşteriler için elde ettikleri sonuçlar hakkında fikir edinmek için birkaç SEO uzmanını arayın.

Şunları mutlaka sorun:

 • Ne kadar süredir avukat SEO çalışması yapıyorsunuz?
 • Varsa, ekibinizin üyelerinin ne tür hukuki deneyimleri var?
 • Benimle hangi başarı öykülerini paylaşabilirsiniz ve bu sonuçları kendim kontrol edebilir miyim?
 • Semtimde çalıştığınız başka avukat var mı? (varsa bu ajans ile çalışmamayı düşünebilirsiniz.)
 • Hukuki sınırlar dahilinde SEO’yu nasıl yaptığınız hakkında bana neler söyleyebilirsiniz?
 • SEO projem kapsamında neler yapıldığını nasıl bileceğim ve sonuçları nasıl takip edebilirim?

Türk SEM olarak avukat SEO projenizin firmanız ve kârınız açısından ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz.

Avukatlara yönelik hangi SEO ajansının benim için uygun olduğunu nasıl bilebilirim?

Her SEO ajansının çalışmaları bir hukuk firmasına veya avukata uygun olmayabilir . SEO çalışmalarının teknik yönlerini hak ettiğiniz şeffaf müşteri hizmetleriyle yürütebilecek bir hukuk firması pazarlama şirketiyle çalıştığınızdan emin olmanız gerekir.

En iyi hareket tarzı birkaç şirketi arayıp onlarla konuşmak olacaktır.

 • Sorularınıza kim cevap veriyor?
 • Hukuk sektörünü ne kadar iyi tanıyor?
 • Süreçleri ve sonuçları konusunda şeffaf olmaya istekli mi?
 • SEO çalışmalarınız kadar önemli bir konuda güvenme konusunda en iyi hissettiğiniz şirket hangisi?

İçgüdülerinize güvenin ve en iyi olduğunu düşündüğünüz ajansa gidin. Bu sonuçta hukuk firmanız için en iyi SEO şirketi olacaktır.

Şunu da unutmamak lazım seçeceğiniz SEO ajansı hukuk firmanızın geleceğine önemli etkileri olabilir.

Bir avukat SEO çalışması ne kadar sürer?

SEO tamamen uzun soluklu bir çalışmadır. İçeriğiniz ne kadar derinlemesine, bağlantılarınız güvenilir ve kullanıcı deneyiminiz ne kadar iyi olursa Google’da organik olarak o kadar üst sıralarda yer alma ihtimaliniz artar. Organik olarak sıralama yaptığınızda bu gelecek dönemler için sonuç verecektir.

Ancak SEO statik değildir. Kurallar her dönem değişir. Avukat SEO son derece rekabetçidir. Ayağınızı gazdan çok fazla çekerseniz, başka birinin devreye girip sizi geride bırakma ihtimali yüksektir.

Bir SEO kampanyası başından itibaren yeni teknolojilerle ilgili olmalıdır. İstediğiniz sonuçlara ulaştığınızda çabalarınızı tamamen durdurmamalısınız. Bunun yerine “standart” moda geçebilir, içeriği düzenli olarak yayınlayabilir, güncel olmayan içeriği güncelleyebilir ve kullanıcı deneyimi ölçümlerini takip edebilirsiniz.

Yani ideal olarak bir hukuk firmasının SEO kampanyası önemsediğiniz canlı bir şeydir. Ancak kampanyanıza ayırdığınız iş ve kaynak miktarı farklı aşamalarda farklılık gösterebilir.

Bir hukuk firması her daim bir SEO ajansı ile çalışması onun için faydalı olacaktır.

Hukuk firmalarının SEO’ya ihtiyacı var mı?

Bu, şu soruyu nasıl yanıtladığınıza bağlıdır: müvekkil sayınızı artırmak ve kazancınızı yükseltmek mi istiyorsunuz? Eğer “evet” diyorsanız evet, SEO’ya ihtiyacınız var.

Yasal temsil veya yardım arayan kişilerin büyük çoğunluğu bunu çevrimiçi olarak bulmaya çalışıyor. Bir arama motoru, özellikle de Google genellikle birinin avukat bulması gerektiğinde başvuracağı ilk sitedir.

İlk arama motoru sonuç sayfasında (SERP) görünen sonuçlar genellikle onlara aradıkları cevabı vermektedir.

SEO’ya zaman veya para harcamadan sıralamaya girebilir misiniz? Mümkün ama pek olası değil.

Diyelim ki İstanbul’da bir boşanma üzerine hukuk firması işletiyorsunuz. Google’da “İstanbul boşanma avukatı ” diye hızlı bir arama yaparsanız neredeyse anında 590 bin sonuç elde edersiniz.

Günün sonunda ilk 10 sonuç telefonla aranacak sonuçlardır. İlk 10’da gördüğünüz avukat web siteleri? Bunlar ya son derece yetkili yasal dizinlerdir ya da SEO konusunda bilgisi olan (ya da piyasadaki en iyi SEO avukatı ajanslarından birini kiralamış olan) hukuk firmalarıdır.

Türk SEM her semtten sadece 1 adet hukuk firması / avukat ile çalışmaktadır.

Rekabet etmek istiyorsanız (bu, organik olarak ilk sayfada, tercihen üst sıralara yakın bir yerde sıralamak anlamına gelir) o zaman evet, avukatlar için SEO’ya odaklanmanız gerekir .

6 Comments to “ Avukat SEO”

 1. Avukat Ayşe Özbek says :Yanıtla

  Son dönemlerde okuduğum en akıcı yazılardan birisiydi…

 2. AVUKAT SEO says :Yanıtla

  avukat seo sürecinde benim tavsiyem profesyonel bir ajans ile çalışmalarıdır. çünkü, seo firması ile başlamayan avukat siteleri maalesef hatalı seo çalışmalarıyla başlamaktadır. bu sebple iyi bir ajans ile başlamak avukatlar için çok önemli

 3. Filiz Kocasakal says :Yanıtla

  Merhabalar, arama motorlarında üst sıralarda gelmek için seoyu nasıl öğrenebilirim??

  1. Tahir Dinç says :Yanıtla

   Merhaba Filiz Hanım,

   Türk SEM’de “SEO Nedir?” içeriğimize göz attınız mı?
   https://www.turksem.com/seo
   Yukarıdan bu içeriğimize göz atabilirsiiz.

 4. Sami says :Yanıtla

  Selam, Adana da bir hukuk brüomuz var ve Seo çalışması yapılacak. Sorumluda benim tam olarak adım adım ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız hukuk bürosunda beni görevlendirdiler.

  1. Tahir Dinç says :Yanıtla

   Sami Bey Merhaba,

   Hukuk büronuzun SEO çalışmasını yönetmek istiyorsanız önceliğiniz içerik olmalıdır. Daha sonra site hızı ve mobil uyumluluk süreçlerini incelemelisiniz. Ardından Off-Page SEO çalışmalarına geçebilirsiniz. Hukuk proje yönetiminde şunu unutmamak lazım yasal sınırlar sadece site içeriğinizle değil, site dışı argümanlarda da geçerlidir. Bu sebeple SEO kriterleri + Yasal kısıtlamalar birleşiminde SEO çalışmalarını yönetmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİZ MÜVEKKİLLERİNİZİN SORUNLARI İLE EN İYİ ŞEKİLDE İLGİLENİN FİRMANIZIN DİJİTAL VARLIĞI AJANSIMIZ KONTROLÜNDE OLACAKTIR.

Profesyonel İpucu : Yazımızın bu kısmına kadar geldiyseniz tebrik ederiz. Avukatlık mesleğinin çeşitli kısıtlamaları vardır. Bu sebeple hem iyi bir SEO ajansı hem de Hukuk sektörünün kısıtlamalarını yeterince bilen bir ajans ile çalışmak firmanız için daha sağlıklı bir karar olacaktır.
TOP