1999'dan beri

GOOGLE ADS HİZMETLERİ

Dünyadaki En İyi Dijital Pazarlama Yöntemi

Firmanızı başarıya ulaştırma konusunda ajansımız ile şimdi çalışabilirsiniz. Türk SEM olarak Google Partner ailesine mutlulukla üyeyiz. Firmanız için en doğru dijital pazarlama türlerini kullanabiliriz.

Ekibimiz 2 yazılım mühendisi ile beraber İstanbul ve Aksaray'da konumlanmıştır. Şu an tüm yeni müşterilerimize 5.500 TL kullanım sonrasında 5.500 TL kredi tanımlıyoruz. 

Ajansımız Turizm, İnşaat ve Emlak, Perkanede mağazacılık, Cafe ve Restaurant ve Eticaret alanlarında önemli  bir deneyime sahiptir.

 

Markanıza Yapacağımız Katkılar İçin Teklif Alın

"Her reklam birleşik sembole katkıda bulunmalıdır, o da marka imajıdır."
David Ogilvy

google skillshop logo

Big Idea

Google Ads reklamlarını diğer tüm reklam modellerinden ayıran bir çok önemli avantaj var. Bu avantajlara değinmeden önce bir reklamda olması gereken temel dinamiklerinden bahsetmenin doğru olacağını düşündük. Öncelikle "fikrinize ve firmanıza" güvenmelisiniz. Bir ürün ortaya koyduysanız bunu diğer ürünlerden ayıran ne gibi farklar olduğunu net olarak belirtmeniz gerekir.

David Ogilvy bundan çok zaman önce Reklamcılık konusunda önümüzü dikkatle aydınlatan bir çok tespitte bulunmuş. Bir reklamla ortaya koymaya çalıştığınız anafikre odaklanmaktayız. Reklamlarımızın bir fikri vardır ve hafızalarda bıraktığımız bir iz. Tüm mesele bıraktığımız bu hafıza izinin firmanızın gelecek vizyonu ve şu an ki üstlendiği misyonla örtüşmesidir.

Reklam çalışmalarını üstlendiğimiz firmalar için elimize 8 renk kalem aldığımızı ve bir resim çizdiğimizi varsayabilirsiniz. 8 dijital pazarlama türünün nerede ne gibi etkisi olacağını çok iyi biliyoruz. Türk SEM olarak 23+ yıllık deneyimimizi işimize olan yüksek tutkumuzla yapıyoruz. Biz reklam ajansıyız çünkü; bu yaptığımız işe kusursuz bir bağlılığımız var.

Türk SEM CEO Tahir Dinç

"Google Ads doğru anda doğru yerde olmanızı sağlayan yegane teknolojidir. Bu sebeple bu dijital pazarlama türünü en doğru şekilde kullanmaktayız. Şunu rahatlıkla belirtebiliriz ki tüm dijital pazarlama türleri arasında en etkili yöntemlerden birisidir."

 

GÖKSEL KARAMUĞLA

Medicine Hospital
Hastanemiz misafirleri için en uygun web sitesini yapabilmek için hizmet aldığımız Türk SEM, tüm hedeflerine ulaşmıştır.
Ulusal gazetemiz web sitesi proje yönetim çalışmalarını Türk SEM ile anlaştık ve ilk yıl için verdikleri hedeflere kusursuz şekilde ulaştılar.

OKAN SARIKAYA

Yeni Birlik Gazetesi

UĞUR ÖZDEMİR

Backdrop Müzik
Firmamız dijital çözümler için Türk SEM ile 10 yıldan fazladır çalışıyoruz. Kendileri ile oldukça verimli Youtube reklamları konusunda çalışmalara imza attık.

Google Ads Nedir?

Google Ads, işletmelerin Google'a ait sitelerin genelinde görünürlük kazanmasını sağlayan Google'ın tıklama başına ödeme (PPC) platformunun reklam verenler için kullanılan genel adıdır. Google Ads reklamının firmalar tarafından en çok kullanılan türü firmanın ürün ve hizmetleriyle alakalı aramalar için arama motoru sonuç sayfasında (SERP) görünen arama ağı reklamıdır; ancak işletmeler aynı zamanda görüntülü reklamlar, mobil uygulama reklamları, alışveriş reklamları, YouTube reklamları yayınlamak için de Google Ads'i kullanır.

Google Ads Reklamları Nasıl Verilir?

Konumuzun asıl can alıcı noktasına geldik. Burada sizlere detaylı şekilde Google Ads üzerinden nasıl reklam vereceğinizi görsellerle beraber anlatacağız.

Adım 1 : Hesap oluşturma ve Giriş

Reklam vermek için öncelikle bir Google Hesabına ihtiyacınız var. Google hesabınızı edindikten sonra Ads.google.com sayfasına bağlanıyoruz.

Adım 2 : Firma Bilgileri

Bende bir yandan doldurayım ve karşımıza gelecek seçenekleri sizler için açıklayayım. Bu kısımda "Firma adımızı" giriyoruz.

Adım 3 : Site Adresi Giriyoruz

Bu kısımda web sitenizi adresini girmenizi isteyecektir. Eğer siteniz bir SSL üzerinde yayında ise https:// olarak girmelisiniz.

Adım 4 : Site Görüntüsü

Bu kısımda sitenizin görüntüsünü sizlere sunacaktır. Siteniz görüntüsü doğru ise sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 5 : Reklam Verme Hedefi

Burada işletmeniz için en doğru satışı gerçekleştirdiğiniz yöntemi seçmelisiniz. Eğer fiziksel mağazanıza müşteri getirmek istiyorsanız "Fiziki konumunuza gelen ziyaretçileri artırmak" seçeneğini seçmelisiniz. Siteniz üzerinden bir satış sisteminiz varsa bu kez 2. seçenek olan "Web sitesi üzerinden satışları veya potansiyel müşterileri sayısını artırmak" seçeneğini seçmelisiniz.

Adım 6 : Bilgilendirme

Bu kısımdan sonra eğer sitenizde Google Analytics kodu görürse size bunla ilgili bir uyarı verecektir. Sürecinize ona göre devam edebilirsiniz ama biz bu kısımda şimdilik atla seçeneğini işaretleyeceğiz. Eğer sizin sitenizde Google Analytics kodu varsa ilişkilendirerek Adım 7'ye geçiniz.

Adım 7 : Reklam Metni Girişi

Yapay zekadan bu kısımda etkili metinler oluşturmak için yararlanabilirsiniz. Gemini'ye gidin ve sorun;

Soru Örneği : Selam Gemini, Google Ads'te SEO ve Google Ads ajansım için reklam vereceğim. Benim için etkili başlıklar oluşturur musun?

Başlıklarınızda tıklamaya teşvik edecek nitelikte olduğuna emin olun. Sitenize bağlanmaya kullanıcıları şevketmelidir. Örneğin : Türk SEM ile Arama Motorlarında İlk Sıralara Ulaşın (Teşekkürler Gemini)

Açıklama kısmında da yine aynı şekilde Gemini veya OpenAI yapay zekalarından faydalanabilirsiniz.

Adım 8 : Anahtar Kelime Belirleme

En önemli kısımlardan birisi bu bölümdür. Öneriler kısmından faydalanabileceğiniz gibi kendinizde firmanıza müşteri olabileceğini düşündüğünüz kelimeleri ekleyebilirsiniz.

Adım 9 : Konum Seçme

Bir ülkeyi, şehri veya bir ilçeyi seçebileceğiniz gibi bir orjin seçerek yakınında reklam göstermesi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısım hangi işletmenizin müşteriye satış yapma türü ile alakalıdır. Eğer fiziksel konumunuz üzerinde satış yapıyorsanız şehrinizi veya yakın lokasyonu seçmek mantıklı olacaktır. Bu konuyla ilgili Local SEO Nedir içeriğimizde sizlere detaylı açıklamalar yaptık.

Adım 10 : Bütçe Belirleme

Burada firmanızın reklam bütçesi ile direk alakalı olan günlük reklam bütçesi seçmelisiniz. Örneğin; günlük 50 TL bütçe belirlerseniz ayda 1.500 TL reklam harcaması yapacaktır.

Adım 11 : Gözden Geçirme

Tüm ayarlara tek sayfa üzerinden topluca baktığınız kısım burasıdır. Burada firmanızla ilgili bir yanlış giriş vb hatalı veri var mı diye dikkatlice bakınız. Her şey yolunda görünüyorsa sonraki adıma geçebilirsiniz.

Son Adım : Faturalandırma ve Gönderme

Tebrikler.

Son adımda Kredi Kartı ve Faturalandırma bilgilerinizi girerek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Google'a Reklam Vermenin Avantajları

Tüm bilindik dijital pazarlama türleri arasındaki en etki reklam modeli PPC reklam modelidir. PPC reklam yani Google Ads reklam modeli ile firmanızı bir sonraki aşamaya geçirebilirsiniz.

Eğer reklam verme sürecinde bir hata ile karşı karşıya kalırsanız Google Ads Danışmanları var ve bu danışmanlar sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Google Ads reklamları ile fikir elde etmek ve kendinizi daha detaylı geliştirmek istiyorsanız bir toplulukta mevcut. Google Ads Topluluk üzerinden fikir alışverişi yapabilir ve kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Firmamız Üzerinden Reklam Verebilirsiniz

Ajansımız Türk SEM, Google Ads konusunda önemli bir birikime sahiptir. Google'ye reklam vermek istiyorsanız ve profesyonel bir ajans ile çalışmak istiyorsanız sizleri ofisinizde ziyaret edebilir ve Google Ads çalışmalarının faydalarını, örnek vaka incelemelerini sizlere anlatabiliriz.

Uluslararası ticaret yapıyorsanız Türk SEM sizler için bir çok farklı deneyim ve fikirle gelecektir. Firmanızı bir sonraki adımına beraber taşıyabiliriz.

Google Ads Sıkça Sorulan Sorular

Google (Ads) Reklamları nedir?

Google Ads, Google’ın ücretli Arama Motoru Pazarlaması (SEM) reklamcılık programının adıdır.

Reklam Vermek İçin : ads.google.com adresinde daha fazla bilgi edinin.

Sitenizde Reklam Yayınlamak İçin : Google Adsense adresinden daha fazla bilgi edinin.

Google Ads reklamlarınızda bir Google İş Ortağıyla çalışmak neden önemlidir?

Bir Reklam kampanyası oluşturmak nispeten kolaydır, ancak para israfını önlemek ve mümkün olan en iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak için kampanyayı optimize etmek  çoğu zaman o kadarda kolay değildir.

Google tarafından sertifikalandırılmış kişiler ve şirketler vardır ve bu şirketler Reklam kampanyalarını oluşturma ve yönetme konusunda deneyimli ve tam eğitimlidir. Bu ajanslarla çalışmak reklam bütçenizden en iyi getiriyi elde edeceğiniz anlamına gelir.

Google Ads hizmetleri satan birçok şirket Google Partner üyesi olmayabilir. Onlarla çalışmayı kabul etmeden önce mutlaka sertifika bilgisi ve uzman sektör bilgisini öğreniniz.

Yurtdışı SEO Çalışmaları Önceliğimiz Nedir?

Yurtdışı çalışma standartlarımız yurtiçi çalışma standartlarımız ile benzeşik ilerlese de katı olduğumuz çalışma sıralamamız mevcuttur. Öncelikle firmanın hizmet / ürünleri ile Google üzerinde gelmemiz gereken en doğru ülke ve kelime belirleme süreci vardır. Bu süreç Google Keyword Planner önemli bir yere sahiptir.

Kısacası; müşterimiz bir kelime belirlemez. Ürün ve hizmetleri için başlangıcı yani Niş alanı belirleyen kurumumuzdur. 

Google Ads & SEO Entegre Çalışması Hakkında

ARGE ekibimiz bu konuda çok önemli tavsiyelerde bulunmaktadır. Tüm müşterilerimiz için her ay belli bir miktar ilgili SEO bütcesinden Google Ads reklamı vermekteyiz. Bu bizim ürün veya hizmetlerimizle ilgili kullanıcıya ulaşmamızı sağlamaktadır.

Yüksek seviye Google Ads reklamı vermek istiyorsanız yeni müşterilerimiz için 2500 TL kupon tanımlanmaktadır.

TOP