GOOGLE ADS

Google Ads'te Reklam Yönetim Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri : 0216 606 23 72

Google Ads Nedir?

Google'nin teknolojisinin geliştirdiği Google arama motorunda ve iş ortaklarına ait çalışmalara reklam vermek için kullanılan teknolojiye Google Ads denir. Tıklama başına ödeme (PPC) şeklinde çalışır ve ölçülebilir. 2023 yılı itibariyle Google Ads reklamları dünya üzerinde hala en iyi pazarlama aracıdır.

Dünya'nın En İyi Pazarlama Aracı Google Ads İle Şimdi Çalışmaya Başlayabilirsiniz.

Türk SEM, Türk Search Engine Marketing olarak 1999 yılından bu sene sektör içerisindedir ve İnternet'te 100 milyon+ reklam bütçesini yönetmiştir.

Hedef Kitlenize Ulaşmanın En Etkili Yolu

Google Ads herkesin kullanımına açıktır ve Google'nin üzerinden giriş yaparak reklamlarınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Profesyonel bir ajans ile çalışacaksınız Türk SEM bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Teknik ekibimiz ürününüzü en fazla dönüş alacağımız çalışmaya koordine edecektir. Firmanızın geleceği için şimdi iyi bir karar verebilirsiniz.

Google Ads Ekibimizle Görüşmek İçin Şimdi Whatsapp Üzerinden Yazabiliirsiniz.

100 Milyon TL Reklam Deneyimi İle İşletmenizi Bir Üst Seviyeye Çıkarmaya Hazırız.

GOOGLE ADS DENEYİMİMİZ
SONUÇ ODAKLI ÇALIŞMALAR

Google Ads üzerinden Arama, Görsel ve Youtube reklamlarını 10+ yıldır vermekteyiz. Bir çok ünlü ajans ile Ads çalışmalarını ortak yürütüyoruz.

Kahraman KaraOtel Sahibi
Otelimiz La Vella Hotel'in satış yükümlülüğünü uzun yıllardır üstlenen Türk SEM bu konuda oldukça başarılı çalışmalar yapmaktadır. Alanya'da hizmet veren otelimizin tüm dijital çözümleri için Türk SEM ile çalışıyoruz.
Uğur ÖzdemirBackdrop Müzik
Youtube konusunda uzun yıllardır güvendiğimiz Türk SEM, hala aktif çalıştığımız firmadır. Türk SEM ile neredeyse 10 yılı aşkın süredir dijital çözümler konusunda kendileriyle çalışıyoruz.

Google Ads Temelli 4 Alanda Çalışmalarımız

📁 Google Arama : Google ve İş Ortakları
📁 Görüntülü Reklam : Adsense Yerleşmeli Siteler
📁 Video Reklam : Youtube ve İş Ortakları
📁 Uygulama Reklamları : Mobil Uygulama Reklamları

Google Arama

Google ve İş Ortakları üzerinde arama sorgusu sırasında "reklam" ibarereli reklam gösterimlerini ifade eder. Hedeflenebilir en etkili pazarlama yöntemidir. 

Görüntülü Reklam

Google ve Adsense'ye kayıtlı sitelere verebildiğimiz reklam yöntemidir. Re-Marketing, kişi davranışları ve demografik yapısına göre hedefleme seçebilmekteyiz.

Video Reklam

Youtube başta olmak üzere Video sağlayıcı hizmeti sağlayan sitelere verebildiğimiz reklam modelidir. Etkili şekilde marka popüleritenize katkı sağlar.

Uygulama Reklamları

Mobil uygulamalara verebildiğimiz reklam modelidir. Kendi özel tasarım çalışmaları vardır. Mobil kullanıcıyı hedefleyen reklam çalışmalarında etkili bir kitleye ulaşımı sağlar.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ REKLAM YÖNETİM HİZMETLERİ REKLAM AJANSLARINDAN TÜRK SEM İLE ŞU AN ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Başarılı kadromuzla Google Ads reklamlarınızı en başarılı şekilde yönetmekteyiz.

Google Ads İle İlgili Merak Ettikleriniz

İYİ BİR GOOGLE ADS DÖNÜŞÜM ORANI NEDİR?

Dönüşüm oranı hedefleri, sektörünüze ve reklamlarınızı nerede yayınladığınıza göre değişir.

Ttüm sektörlerdeki ortalama açılış sayfası dönüşüm oranı %2,35'tir. Ancak, sektörünüze özel ortalama, bu standart sayıdan daha yüksek veya daha düşük olabilir. Örneğin, e-ticaret odaklı bir işletme için medyan dönüşüm oranı %1,84 iken, B2B şirketler için medyan dönüşüm oranı %2,23'tür.

Bu temel dönüşüm oranlarını, Google Ads raporlarında yer alan dönüşüm oranlarınızı değerlendirirken göz önünde bulundurmanız rica ederiz.

GÖSTERİMLER VE TIKLAMALAR ARASINDAKİ FARK NEDİR?

İkisinin bazı basit tanımlarıyla başlayalım ve ardından bu sayıların ne anlama geldiğini açıklayalım:

  • Görüntülenme: Bu rakam, birisi reklamınızı gördüğünde yükselir, sisteme kayıt olur.
  • Tıklamalar: Kullanıcı reklamınızı gördüğünde ve ardından bağlantınıza tıklayıp (veya dokunarak) reklamınızla etkileşime geçtiğinde gerçekleşir.
  • Dönüşümler: Bu büyük hedeftir ve bir tıklama telefon araması, form gönderme, üye olma veya ürün satın alma gibi başka bir işleme dönüştürüldüğünde gerçekleşir. Dönüşüm şekli sizin isteklerinize göre belirlemekteyiz.

Görüntülenme rakamları hedef kitlenizden anında tıklama veya satış getirmese de, marka bilinirliği ve kampanyanızın uzun vadeli başarısı üzerinde etki yapmaktadır. Gösterimin, kullanıcının reklamınızı gördüğü veya hatırladığının garantisi olmadığını yalnızca reklamın telefon veya bilgisayar ekranında sunulduğu anlamına geldiğini eklememiz önemlidir. Fakat; önemli bir kısmının reklamı gördüğünü varsaymaktayız.

GOOGLE REKLAMLARINI YALNIZCA HAFTA SONLARI YAYINLANACAK ŞEKİLDE AYARLAYABİLİR MİYİM?

Evet, Google Ads kampanyalarınızı belirli gün ve saatlerde bütçesini harcayacak şekilde ayarlamak mümkündür. Bu, reklamınızın programda olmayan zamanlarda veya günlerde yayınlanmayacağı anlamına gelir. Mesela; gündüz 09:00'da başlasın ve 18:00'de birsin diyebiliriz. Yine aynı şekilde sadece hasftasonu yayınlanmasını da isteyebiliriz.

GOOGLE REKLAMIM NEDEN GÖRÜNMÜYOR?

Google Reklamlarınızın arama ağında veya görüntülü reklam ağında gösterilmemesinin birkaç nedeni olabilir. Çoğu zaman bu sorunun bazı basit açıklamaları vardır. Aşağıdakileri kontrol ettiğinizden emin olun:

  • Ödeme bilgileriniz doğru mu?
  • Anahtar kelimeleriniz için uygun bir teklif veriyor musunuz?
  • Reklamlarınız onaylanmadı mı?
  • Kopyanız kampanyanız için optimize edildi mi?

Müşterilerimiz İçin

  • Bizim için tanımladığınız kredi kartı hala aktif mi?
  • Ajans ödemeli çalışıyorsanız, ajansımız Türk SEM'e ödemesini gönderdiniz mi?
  • Siteniz acık mı?

GOOGLE GÖRÜNTÜLÜ REKLAM AĞI NEDİR?

Google Görüntülü Reklam Ağı (GDN), reklamlarınızın görünebileceği milyonlarca web sitesinden oluşan bir gruptur ve neredeyse reklam yayınabilir sitelerin %90+ Google Adsense kullanır. Görüntülü Reklam ayrıca uygulamaları ve videoları da içerir. Google Ads ve Comscore'a göre Görüntülü Reklam siteleri dünya çapındaki İnternet kullanıcılarının %90'ından fazlasına ulaşmaktadır.

GOOGLE ADS'DEKİ NEGATİF ANAHTAR KELİMELER NELERDİR?

Bazen, reklamlarınızın anahtar kelimeler için gösterilmesini istemezsiniz. Örneğin, yalnızca ticari gayrimenkule odaklanırsanız, konut aramalarıyla ilgili aramalarda görünmek için ödeme yapmak istemezsiniz. Her ikisi de gayrimenkulle uğraşırken, müşteri tabanları inanılmaz derecede farklı. Negatif anahtar kelimelerin geldiği yer burasıdır.

Örneğin; Logitech Mouse aramasında reklam verirken, "şikayet" kelimesini negatiflemek doğru olacaktır. Bunun gibi satış sonrası kelimeleri negatiflemek dönüşüm oranınızı artıracaktır.

Google Ads'de, reklamlarınızın kelime öbekleri veya kelimelerle ilgili aramalarda görünmesini engellemek için negatif anahtar kelimeler belirleyebilirsiniz. Google Ads'e göre negatif anahtar kelimeler, görüntülü reklamınızın negatif anahtar kelime kullanan sitelerde gösterilme olasılığını da düşürür.

İşletmeniz İçin Google Reklamlarını Uygulama Konusunda Türk SEM Müşteri Hizmetleri Konuşun

Ekibimiz, işletmeler için başarılı Google Ads stratejileri oluşturma konusunda deneyimlidir. Başlamaya hazırsanız, bizi 0216 606 23 72 numaralı telefondan arayın.

TÜRK SEM İLETİŞİM

Lütfen tüm bilgileri doldurunuz. En kısa sürede size temsilcimiz dönüş yapacaktır.

TOP