fbpx
SEO (Search Engine Optimizastion)

SEO (Search Engine Optimizastion)

21 Yıllık Deneyim %97 Başarı Oranı

SEO NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Arama Motoru Optimizasyon olarak Türkçeleştirebileceğimiz SEO'yu 3 ayrı noktada değerlendirmek gereklidir. Bu yazıyı sonuna kadar okuyunuz 2022 yılı itibariyle 21 yıllık deneyim paylaşılmaktadır.

Arama Motorlarının Çalışma Prensiplerine Uyum Sağlamak

İlgili web sayfamızın içeriklerinin arama motorları tarafından anlaşılır olması prensibine dayanmaktadır. On-Page SEO, Siteiçi SEO olarak bilinir. Arama motorları örümcekleri siteniz kaynak kodlarına bakar ve içeriklerinizin tamamının kaynak kodda yer aldığına emin olun.

Proje Yöneticiliği ve En İyisini Yapmak

Türkçe İnternet'i geliştirmekten korkmayın. İyi bir yazılımcı bulun ve sektörünüze yeni özellikler katın. ODP'de 20.000 site incelemiş biri olarak söylüyorum eğer sektöre yeni bir bakış açısı getirmiyorsanız işiniz çok zor.

Dış İnternet'te Firmanız ve Web Siteniz

İnternet üzerinde firmanızı tanıtın, insanlara ulaşın ve çalışmalarınızdan haberdar edin. İnternet'te milyonlarca site var insanlara ulaşıp, çalışmalarınızı anlatın. Elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı düşündüğünüzü biliyorum, bunu diğer insanlardan da duyun.

Dikkat Edin

 • Size vaadlerde bulunanlara dikkat edin
 • Size linkle ilgili birşeyler anlatıyorsa temkinli yaklaşın
 • Referans gösteremiyorsa merakla sorun
 • Sıfırdan kendileri için büyüttüğü çalışmaları öğrenin
 • Projeyi nasıl daha ileriye taşıyacağı hakkında fikir sunun
 • İçeriklerle ilgili nasıl bir yöntem izleyeceğini öğrenin, içerik kısmı sizin uzmanlığınız ve sizi ne kadar dahil ettiğini öğrenin
 • Hangi sektörde en ciddi deneyimi olduğunu öğrenin

Google ve Algoritma Yapısı

Bir kaç saniye içerisinde trilyonlarca sayfa üzerinden sizin aradığınız kelime veya kelime öbeği sonuçlarını karşınıza en doğru veya en doğruya en yakın sonuçları getiriyor. Arkasında ki bu muhteşem algoritma kandırılamaz. Belki kısa süreliğine süreci suistimal etmiş olabilirsiniz ama en yakın zamanda yeni güncellemede hüsranla sonuçlanan bir gerçeklik içinde kalabilirsiniz. Bu sebeple web yatırımlarınızı Google bazlı değil, insan bazlı yapmalısınız. En iyisini yaptığınızı düşünüyorsanız siz en iyi SEO'cusunuz.

SEO'ya İhtiyacınız var mı?

https://developers.google.com/search/docs/beginner/do-i-need-seo?hl=tr

Google bu konuda çok net, SEO'ya ihtiyacınız olup olmadığına karar verin ve istediklerini yapabilecekseniz tutun diyor. SEO İşin temelinde kullanıcı merkezli olduğu için tüm proje sürecinde mutlaka yer alması gerekir. 

GOOGLE ADS REKLAM

Daha hızlı sonuç verir, teklifinize göre sıralamanızı kendiniz belirlersiniz.

Vakit Kaybetmeyin.

 • 100 TL Kredi Tanımlandı

İletişime Geçin


Bu Sayfada

 • SEO Nedir?
 • SEO Temelleri
 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

TÜRKİYE'NİN EN İYİ REKLAM YÖNETİM HİZMETLERİ REKLAM AJANSLARINDAN TÜRK SEM İLE ŞU AN ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

Başarılı kadromuzla SEO çalışmalarımızı 2003 yılından bu yana yönetmekteyiz.
TOP