Üniversite Stajyer Başvuru

Türk SEM, Google SEO ve Google Ads alanlarında çalışmalar yapan ülkemizin köklü reklam ajanslarındandır. 22 yıldır sektörde olsakta kurumsal müşterilerimize 2023 yılı itibariyle 18 yıldır hizmet vermekteyiz. Bu kısımda Türk SEM stajyer programına kayıt olarak SEO ve Ads konusunda çalışmalarımızda takımımızın bir parçası olabilirsiniz. Ajansımız Yurtdışı SEO çalışmalarında da oldukça aktiftir. Uluslararası çalışmalar yapmak isteyen öğrenci arkadaşlarımız için önemle başvuru yapmasını bekliyoruz.

Dijital Reklam Ajansı Stajyer Başvurusu

Stajyer başvurusu için aşağıdaki kısmı doldurunuz. En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

  İsim Soyisim

  Email adresiniz

  Telefon Numaranız

  Okuduğunuz Üniversite

  Okuduğunuz Bölüm

  Stajyer Programına Neden Katılmak İstiyorsunuz?

  Stajyer Programı Sıkça Sorulan Sorular

  Stajyer Programı Uzaktan Çalışmaya Uygun mu?

  Evet. Stajyer programımız uzaktan çalışmaya uygundur. Fakat; SEO alanında çalışma yapılmadan önce firma standartlarımızı korumak amacıyla ilk süreçlerde gerçekleştirdiğimiz eğitimlere katılmak zorundadır. Bu eğitimler ücretsizdir ve ilgili eğitimlerde öğrettiğimiz verileri müşteri işlerinde uygulamaları gerekmektedir.

  Üniversite Stajyer Programımıza Kimler Başvurabilir?

  Firmamız stajyer programımıza üniversitenin 3 veya 4. sınıfında yer alan öğrenciler başvurabilir.

  Steve Jobs Apple’dan ayrıldıktan sonra 1985‘te NeXT Inc. adında yeni bir şirket kurdu ve ilk ürünü olan NeXT Computer‘ı 1988‘deki bir gala etkinliğinde tanıttı. NeXT güçlü donanım ve yazılımı daha önce hiç yapılmamış şekillerde birleştirdi. İlk olarak NeXT makinesini 25 Mhz hızında çalışan Motorola 68030 işlemciye dayandırdı ve onu ilk dahili Dijital Sinyal İşlemcisi ile birleştirdi. NeXT’nin sistem yazılımı Macintosh ve en iyi PC’lere rakip olacak şekilde tasarlandı: NeXT, kaya gibi sağlam UNIX işletim sistemini kullandı ve kendi zarif, tescilli grafik kullanıcı arayüzünü dahil etti. NeXT aynı zamanda yerleşik bir 256 MB manyeto-optik depolama ortamı gönderen ilk bilgisayar şirketiydi. Yüksek çözünürlüklü ekran, dahili Ethernet, CD kalitesinde ses özelliklerinden sadece bir kaçıydı.

  1990‘da NeXT Motorola 68040 üzerinde 25 MHz’de çalışan daha hızlı iş istasyonlarını tanıttı. Sevgiyle “döşeme” olarak adlandırılan NeXTstation siyah beyaz bir ekrana sahipken NeXTstation Color, 16 milyon renk paletinden 4.096 renk gösteriyordu. Cube’un yeni bir sürümü, 32 bitlik gerçek renkli bir ekran sundu.

  1992 baharı, NeXT‘nin optik diskinin sonunu getirdi, ancak NeXT aynı zamanda yükseltilmiş iş istasyonlarını, 33 MHz‘de çalışan NeXTstation Turbo ve Turbo Color‘ı piyasaya sürdü. NeXT ayrıca bir renkli yazıcı ve standart bir CD-ROM sürücüsü sunmaya başladı. 

  NeXT 1993 yılında yalnızca yazılım satıcısı olmak için donanım üretimini durdurdu ve NeXTSTEP’i bir işletim sistemi ve nesne yönelimli geliştirme ortamı kombinasyonu olarak sattı. Intel için NeXTstep, özel yazılımları hızla geliştirmek ve dağıtmak için büyük şirketler ve özellikle finans kurumları arasında popüler bir ürün haline geldi. 

  Apple Computer, Macintosh işletim sistemini yükseltmek için kendi çabaları başarısız olduktan sonra 1996 yılında NeXT‘i satın aldı. Satıştan sonra, Steve Jobs önce danışman olarak çalışmaya başladı, ancak daha sonra CEO vekili ve ardından şirketin CEO‘su olarak atandı. NeXTSTEP, Mac OS X’in kalbi olarak yaşamaya devam ediyor.

  Kaynak : https://simson.net/ref/NeXT/index.html

  Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışma alanı için gerçek bir tutkunuz varsa, SEO uzmanı nedir içeriğimizi sonuna kadar okuyup, süreciniz hakkında derinlemesine bir çok bilgi öğrenebilirsiniz.

  İnternet, pazarlama ve reklam harcamalarını geleneksel mecralardan alıp ölçülebilir dijital platformlara kaydırmaya devam etti, ediyor. Arama motorları doğal sonuçlarında yer almak isteyen firmalar için ise SEO uzmanlarına artan bir ihtiyaç var. Günümüzün v geleceğin mesleği “SEO Uzmanlığı” hakkında derinlemesine bir incelemede bulunacağız.

  SEO Uzmanı yolculuğunuza hoşgeldiniz, umarım bu yolculuğunuzda zorluklara takılı kalmaz ve arzu ettiğiniz başarıya SEO Uzmanlığı sizi ulaştırabilir.
  Türk SEM – SEO Manager Tahir Dinç

  Bir SEO uzmanı olmayı düşünüyorsanız yapmanızı önereceğimiz ilk şey, başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız becerileri anlamak ve geliştirmektir. İşte bu konuda Turksem.com ‘da sizin için bir çok makaleyi kaleme alıyoruz. Öğrenmenize yardımcı olmak için SEO uzmanlarının sahip olması gereken 10 beceriyi içeren bu kısa kılavuzu dikkatlice okuyunuz. Bir SEO uzmanının ne olduğunu, her gün ne yaptığını ve SEO yöneticilerinin rollerinde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu en önemli beceri sizlere açıklayacağız.

  SEO Uzmanı nedir?

  Bir SEO uzmanı çalıştığı kuruluş içinde SEO stratejisi tasarlamaktan ve uygulamaktan sorumlu bir arama motoru pazarlama uzmanıdır. Bir SEO yöneticisi pazarlama ajansında veya şirket içi bir pazarlama ekibinin parçası olarak kullanılabilir. 

  SEO uzmanları SEO çalışmalarına stratejik, taktiksel ve operasyonel seviyelerde dahil olurlar. Çalıştıkları kuruma ait websiteleri için bilinçli bir SEO stratejisi geliştirmek için pazar araştırması, anahtar kelime araştırması, rekabet analizi ve diğer görevleri gerçekleştirmektedirler. Kuruluşlarının otoritesini, güvenini ve güvenilirliğini artıran bağlantı “kurma fırsatları oluşturmak” için çalışırlar. 

  SEO Uzmanı 3 Temel Alanı

  • Teknik SEO
  • Siteiçi SEO
  • Sitedışı SEO

  Birçok kuruluşta SEO yöneticisi aynı zamanda liderlik rolünü de üstlenmek zorundadır. SEO yöneticileri, SEO uzmanlarından oluşan bir ekibe liderlik etmekten, eğitim ve rehberlik sağlamaktan ve görevleri dağıtmaktan sorumlu olabilir. Bunların tümünü pazarlama faaliyetleri ile iş hedefleri arasında uyum sağlamak için firma sahibi / genel müdürü ile yakın bir şekilde çalışır.

  Bir SEO Uzmanı Ne Yapar?

  Anahtar Kelime Araştırması

  İster kendi kuruluşunuz için ister bir müşteri kuruluşu için SEO çalışmaları gerçekleştiriyor olun, bir SEO uzmanı kuruluşun SEO ve site içeriği ile hangi anahtar kelimeleri hedeflemesi gerektiğini belirlemek için anahtar kelime araştırması yapar. Merak etmeyin bu konuda bir yığın araç mevcut.

  Siteiçi SEO, Sitedışı SEO ve Teknik SEO

  SEO uzmanları hem siteiçi SEO hem Sitedışı SEO hem de teknik SEO yoluyla web sitesi trafiğini artırmaktan sorumludur. Hedef olarak belirlenen anahtar kelimeyi içeren sorgulardan daha fazla arama trafiği elde etmek için belirli bir anahtar kelime etrafında ayrı ayrı web sayfalarını optimize etmekten oluşan çalışma sistemi vardır. Web sitesinin teknik uygulamasını denetleme ve iyileştirme süreci de çalışma alanı içerisine dahildir bu da siteyi hem insan hem de arama motoru botları için en iyi haline getirme süreclerinin yönetimidir.

  İçerik Stratejisinin Yönetimi

  SEO uzmanları içerik stratejisi geliştirmek ve uygulamaktan sorumludur. İçerik pazarlaması, potansiyel müşteriler için anlayışlı, yararlı ve nihayetinde değerli içerik oluşturmayı ve dağıtmayı amaçlayan bir dijital pazarlama tekniğidir. Etkili içerik pazarlaması, kuruluşu bir endüstri veya niş içinde güvenilir bir otorite olarak konumlandırır. Marka fanatikleri oluşturmak için “Content Marketing” önemi bir çalışma alanıdır.

  SEO uzmanları içerik stratejisinin oluşturulmasına katılır ve ayrıca bir “içerik yazarı” için içerik başlıkları belirlemek veya kendileri içerik yazmak için zaman harcayabilir.

  Müşteri toplantıları ve sunum

  Uzmanlar stratejiyi tartışmak, öncelikleri belirlemek ve pazarlama faaliyetleri ile müşterinin iş hedefleri arasında uyum sağlamak için üzerinde çalıştıkları websitesine ait firma yöneticilerine rapor sunmak zorundadır.

  Veri analizi

  Hangi web sayfalarının veya arama sorgularının müşterileri için en fazla trafiği, olası satışları ve satışı oluşturduğunu anlamak için Google Analytics gibi araç ve kaynaklardan yararlanarak web trafiği verilerini kullanır. 

  Anahtar kelime hedefleme ve en büyük etki için optimizasyon çabalarını nereye ölçeklendirecekleri hakkında veriye dayalı kararlar almaları gerekir. SEO’da hemen hemen herşey bir matematik terimidir.

  Geldik Asıl Konuya

  SEO Uzmanları İçin Sahip Olunması Gereken 10 Beceri

  Hayatınızın geri kalanında mesleğiniz olarak SEO uzmanı olarak düşünüyorsanız kendinizi oraya giderken geliştirmeniz gereken en önemli on beceriyi bir araya getirdik. Bu beceriler SEO Uzmanı rolleri için yayınlanan iş tanımlarında sıklıkla belirtilir ve arama pazarlamasında gerçek sonuçlar elde etmek için her gün kendi SEO uzmanlarımız Tahir Dinç tarafından kullanılır.

  1. İçerik Pazarlama – Muhtemel müşteriler için değerli içerik tasarlama, planlama, oluşturma ve paylaşma yeteneklerini içerir.
  2. Teknik SEO Optimizasyonu – Organik arama görünürlüğünü artırmak için bir web sitesinin teknik uygulamasını optimize etmek için çalışmaları içerir.
  3. Bağlantı Oluşturma – Diğer güvenilir web sitelerini müşterinin web sitesine bağlanmaya teşvik eden özel teknikler ve yöntemler uygulamaların bütünüdür.
  4. Site İçi SEO – Organik arama sonuçlarındaki görünürlüklerini artırmak için tek tek web sayfalarını optimize etme sürecidir.
  5. Web Sitesi Yönetimi – SEO için optimize edilmiş içerik yayınlamak, yorumları yönetmek ve diğer idari görevleri gerçekleştirmek için web sitesi içerik yönetim sistemlerini kullanmayı bilmesi gerekir. Örneğin WordPress admin panelinin kullanımını bilmesi gibi.
  6. HTML/CSS – HTML ve CSS bir web sayfasındaki içeriğin yapısını, stilini ve biçimini tanımlayan web tasarım dillerdir. HTML ve CSS’den anlayan SEO Uzmanları geliştirici yardımı olmadan bir web sitesinde basit kodlama değişiklikleri uygulayabilir.
  7. Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) – Dönüşüm oranlarını artırmak ve geliri artırmak amacıyla içerik denemeleri yapmak için özel yazılım kullanmak.
  8. Metin Yazarlığı – Bilgilendirici ve ilgi çekici web sitesi içeriği, konuk gönderileri ve diğer yaratıcı medya oluşturmayı bilmelidir, Türkçe dil kurallarına hakim olmalıdır.
  9. Proje Yönetimi – SEO projelerini planlamak, gerçekçi zaman çizelgeleri oluşturmak, paydaşlarla iletişim kurmak, kaynakları tahsis etmek, sorunları gidermek ve sonuçları sunmak (ve ölçmek) görevlerini içerir.
  10. Müşteri İlişkileri Yönetimi – Pazarlama faaliyetlerini iş hedefleriyle uyumlu hale getirmek için müşterilerle düzenli olarak görüşmek. Gerçekçi beklentiler belirlemek ve olumlu sonuçlar sunma süreçlerini içerir.

  3 Basit Adımda Nasıl “SEO Uzmanı” Olunur?

  Bir SEO uzmanı olarak müşterileriniz için organik trafiği artırmak ve çevrimiçi trafik oluşturmak için her gün çalışma konusunda heyecanlıysanız işte size harika haberler: hayalinizi gerçeğe dönüştürmekten sadece birkaç adım uzaktasınız.

  İşte nasıl başlayacağınız.

  Beceriler Oluşturun ve SEO Sertifikası Alın

  SEO uzmanı olmadan önce arama motoru optimizasyonu ile ilgili becerilerinizi geliştirmek için biraz zaman harcamanız gerekiyor. Başlamak için en harika bir yol ise; arama motoru optimizasyonunda sertifika sunan  bir SEO kursu almaktır. İstanbul Üniversitesi‘nin bu konuda bir çalışması var, bir göz atabilirsiniz. Bireysel olarak SEO Kursu almak istiyorsanız Türk SEM Bireysel SEO Kursu kaydınızı yapabilirsiniz.

  Hedef Giriş Seviyesi SEO İşleri

  Giriş seviyesi bir firmada çok düşük ücretle de olsa SEO sorumluluğu alarak sürece girişebilirsiniz. 

  Dijital pazarlama uzmanı” veya “SEO uzmanı” gibi pazarlama rolleri, web sayfalarını büyük arama platformları için optimize etme, arama pazarlaması projelerini yönetme ve müşterilerle çalışma konusunda deneyim kazanmanıza yardımcı olacak Stajyer programlarına katılmalısınız.

  SEO Uzmanlığı Merhaba

  Kurs, Stajyerlik ve temel seviye bir firmada çalıştıktan sonra mesleğiniz SEO Uzmanı olarak belirtebilirsiniz. Bir SEO uzmanı olma tahmini süresi 24 ay civarıdır.

  Bu noktada, arka planınız SEO’daki kapsamlı teknik bilgiyi ve projeleri etkin bir şekilde nasıl yöneteceğinize ve bir pazarlama ekibinin parçası olarak nasıl işbirliği yapacağınıza dair sağlam bir anlayışı yansıtmalıdır. 

  Bir SEO yöneticisi olarak, becerilerinizi geliştirmeye ve işiniz ve müşterileriniz için gerçek bir etki yaratmaya devam ederken harika bir maaş alacaksınız.

  SEO Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

  Orta seviye bir SEO Uzmanı Maaşı : 1.000 USD ‘dir.

  Özet

  Bir SEO yöneticisi olmak, çeşitli beceriler ve sürekli gelişen arama motoru optimizasyonu dünyası hakkında derin bir anlayış gerektirir. SEO yöneticisinin sorumlulukları, teknik optimizasyondan içerik oluşturmaya ve bağlantı oluşturmaya kadar uzanır. Arama pazarlamacılığına ve SEO ile ilgili her şeye gerçek bir tutkunuz varsa bu makalenin size yeni beceriler öğrenmeniz, sınırlarınızı zorlamanız ve şirket içi bir pazarlama ekibi veya ajansı ile bir SEO yöneticisi olarak yeni bir rol üstlenmeniz için ilham vermesini umuyoruz. Hayalleriniz için devamlı çalışmalısınız.

  Türk SEM ekibi sizler için eğitici içerikler kaleme almaya devam edecektir. Eğer bu yazının bu kısmına kadar geldiyseniz siz bu işi başarabilirsiniz. Araştırmalarınıza SEO Nedir içeriğimizi de okuyup öğrenme sürecinize devam edebilirsiniz.

  Neşeyle kalın.

  Aklınıza bir soru takılırsa bizlere ulaşıp bu soruları sormaya çekinmeyin.

  Google Webmaster Console’de yeni bir gelişme meydana geldi. Sayfa Deneyimi kısmında güncelleme geliyor. İlgili güncellemede gerçekleşecek iyileştirmeler şu şekildedir. Bu konudaki gelişmeler hakkında Google’nin açıklaması şu şekildedir;

  Yararlı içerik genellikle iyi bir sayfa deneyimi sunar. Bu nedenle bugün, yararlı içerik oluşturmaya yönelik rehberimize sayfa deneyimiyle ilgili bir bölüm ekledik ve sayfa deneyimiyle ilgili yardım sayfamızı revize ettik . Tüm bunların, site sahiplerinin içerik oluşturma sürecinin bir parçası olarak sayfa deneyimini daha bütünsel olarak değerlendirmelerine yardımcı olacağını düşünüyoruz.

  Not: Önceki kılavuzumuza göre dikkate alınması gereken sayfa deneyiminin önemli yeni yönlerini sunmadık. Önemli Web Verileri gibi geçmişte konuştuğumuz şeylere dikkat ettiyseniz, her şey eskisi gibi kalır.

  Sayfa deneyimi rehberliğimizi kolaylaştırıyoruz

  2011’de verdiğimiz, 2019’da güncellenen ve geçen yıllarda faydalı, güvenilir, insanlara öncelik veren içerik oluşturma yardım sayfamızın bir parçası haline getirdiğimiz kılavuzda belirtildiği gibi, temel sıralama sistemlerimiz yıllardır iyi bir sayfa deneyimi sağlayan siteleri ödüllendirmeye çalıştı ve bunu başardı.

  Bu yardım sayfası, Arama Esaslarımız için önemli bir kaynaktır . Google Arama’da başarılı olmak isteyen herkesi öz değerlendirme sorularını sormasını ve bununla ilgili diğer kılavuzları okuması için düzenli olarak uyarırız. Ancak sayfa deneyiminin bazı yönleri, sayfanın “Sunum ve üretim soruları” bölümünde ele alınırken, diğerleri ele alınmadı. Şimdi , Arama’da başarılı olmayı umanların bunu nasıl düşünmeleri gerektiğini açıklamak için harika bir sayfa deneyimi sağlamaya ilişkin bir bölüm ekleyerek bunu iyileştirdik .

  Buna karşılık ilgili bölüm, öz değerlendirme soruları ve kaynaklarıyla birlikte sayfa deneyiminin rolünü daha ayrıntılı olarak açıklayan Google Arama sonuçları yardım sayfasındaki gözden geçirilmiş Anlama sayfası deneyimimize bağlanır . Sayfa deneyimi bölümü son yıllarda konuştuklarımızdan değişmeyen, sayfa deneyiminin dikkate alınması gereken bazı önemli yönlerini tek bir yerde bir araya getiriyor.

  Arama Konsolu raporları

  Önümüzdeki aylarda, Search Console’daki Sayfa Deneyimi raporu, Search Console’da kalacak olan ayrı Önemli Web Verileri ve HTTPS raporlarının pano görünümüyle birlikte sayfa deneyimiyle ilgili genel rehberliğimize bağlanan yeni bir sayfaya dönüşecek.

  Ayrıca 1 Aralık 2023’ten itibaren Search Console’un “Mobil Kullanılabilirlik” raporunu, Mobil Uyumluluk Test aracını ve Mobil Uyumluluk Testi API’sini kullanımdan kaldıracağız . Bu, mobil kullanılabilirliğin Google Arama ile başarı için önemli olmadığı anlamına gelmez. Mobil cihazları her zamankinden daha fazla kullanan kullanıcılar için kritik olmaya devam ediyor ve bu nedenle sayfa deneyimi kılavuzumuzun bir parçası olmaya devam edecek. Ancak bu raporu ilk kez kullanıma sunmamızdan bu yana geçen yaklaşık on yıl içinde , mobil kullanılabilirliği değerlendirmek için Chrome’dan Lighthouse da dahil olmak üzere birçok sağlam kaynak ortaya çıktı ve bunlar kullanılmaya devam edecek.

  Genel olarak, bu çalışmanın içerik oluşturucuların ve site sahiplerinin harika bir sayfa deneyimi sunarak ziyaretçileriyle başarılı olmaya devam etmelerine ve bunu yaparak Google Arama’da başarılı olmalarına yardımcı olacağını umuyoruz.

  Kaynak : https://developers.google.com/search/blog/2023/04/page-experience-in-search

  TOP