Adwords Gelir Hesaplama

* Tıklama Başı Maliyet Nedir?

Sitenize ziyaretçi Google üzerinden reklam vererek ziyaret çektiğinizde bu ziyaretin sizin için maliyetini ölçer. Turizm için maliyet raporu ile İnşaat, Nakliyat firmasının maliyet ortalaması ile eğlence sektörü maliyet ortalaması aynı değildir. Bir tık ortalama maliyet alanına bulunduğunuz sektörü hesaba katarak girin.

Örneğin; turizmde bu rakam genelde "1.5" ile "7" TL arasında değişmektedir. Eğer tıklama maliyetiniz 2 TL ise ilgili kutuya sadece 2 yazınız. 2 TL 50 kuruş ise bu kez 2.5 yazmanız yeterli olacaktır.

*  Ürün Başı Kar Nedir?

Reklam verdiğiniz sayfaya gelen ziyaretçi eğer aksiyon alarak hizmet veya ürünlerinizi satın aldıysa ortalama karını gireceğiniz kısımdır. Bu kısım ortalama bir rakam girmeniz gerektiği alandır. Eğer aktif olarak istatistiklerinize bakıyorsanız ortalama karınızı bilebilirsiniz.

Örneğin; turizmde bu rakam 400 TL ortalamalarında seyreder. E-Ticarette ise rakam değişir ve 30 TL gibi bir mebla ortaya çıkar. Bu durumda ilgili kısma 30 TL ise "30" yazmanız yeterlidir.

*  Günlük Bütçe Nedir?

Adwords reklamlarınız için ayırdığınız günlük bütçe kast edilmektedir. Eğer günlük bütçeniz 1000 TL ise oraya 1000 yazınız. 50 TL ise 50 yazmanız yeterli olacaktır.

ADWORDS GELİR HESAPLAMA SİSTEMi

googleadwordslogo

Bu kısımdaki programlamamız araştırmalarımız da sonucu ulaştığımız ortalama rakamları vermektedir. Eğer siteniz buradaki verilen kazanç rakamından daha düşük bir rakamda kazanç sağlıyorsanız; Adwords paneliniz de bir optimizasyon yapılması gereklidir. Aynı zamanda reklam verdiğinizi sayfanın "Landing Page" yönergelerine uygun tasarlanmadığı sonucu da çıkabilir. Alanında profesyonel kadromuzla firmalara Adwords Reklam Hizmetleri vermekteyiz. Dilerseniz şimdi Adwords Uzmanı sayfamız aracılığıyla uzmanımızla görüşebilirsiniz.

Daha fazla noktada beraber çalışmak için Maximsem İletişim Bilgilerimiz sayfasından bizlere nasıl ulaşabileceğinizi öğrenin.

TOP