SEO Bilgileri

Kurumsal SEO Nedir?

Türk Sem olarak "Kurumsal SEO" bazlı çalışmalar yaptığımızı daha önceki bir çok makalemizde belirtmiştik. Çalışma esaslarımızı da InBound Marketing esaslarına göre düzenlemeler yaptık. Daha anlaşılabilir maddelere ayırdık ve bunu "Web Sitesi Projelerini" yönettiğimiz firmalar için kullanmaktayız.

Yaptığımız çalışmalar Proje yönetimi olsa da bilindik ismi Kurumsal SEO çalışmaları olarak geçmektedir. Peki Kurumsal SEO ile kastedilen nedir?

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Seeding Nedir? SEO’ya Katkısı Nasıl Olur?

Sosyal medyanın en parlak dönemlerinin Facebook ile yaşadıktan sonra Seeding kelime icadını da aynı dönemde yaşadık. Bu alanda bir çok Sosyal Medya ajansı da çalışmalar yaptı ve önemli bir kısmının çalışmaları reklam verenler için hayal kırıklığı yaşattı. Bunların nedenlerini detaylıca inceleyeceğimiz yazımızda, günümüz Seeding'i de göz atmış olacağız.

Seeding günümüzde en parlak dönemini ise Twitter ile TT olmak istenen kelimelerle yaşamıştır.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

Alan Adı Seçimlerinde “.tr” Uzantının SEO’ya Etkisi

Google'nin kendi notlarında açıklamaya çekinmedi önemli bir SEO avarajı sağlama etkisi ülke uzantılarıdır. Yani ülke uzantılı domainler kendi ülkelerindeki aramalarda avantaj elde etmektedir. Google.com.tr üzerinde arama sorgularında ODTÜ tarafından sağlanan ".tr" uzantılı domainler avantajlı durumdadır. Fakat uluslar arası aramalarda aynı avantajdan bahsetmek zordur. TR uzantılı domainler Orta Doğu Üniversitesi tarafından verilmektedir. Web sayfaları üzerinden satın almak içinde "Nic.tr" adresini kullanmanız mümkündür.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

Gizil SEO Metodu (Örtük SEO)

Henüz literatürde olmayan bir konuyu paylaşmamız gerektiğini düşündüm. Öncelikle "Gizil SEO" kelimesini muhtemelen ilk defa duymuş olmalısınız. Gizil SEO, bilinmeyen ama görünen fakat SEO'ya önemli katkılar içeren önemli SEO metodları için kullanılır. Genelde proje yöneticileri deneme yanımla yöntemiyle buldukları sonuçlardan birisidir. Nasıl kullanılır en iyi hangi sitelerde Gizil SEO çalışması yapılır hep beraber değineceğiz.

Gizil SEO, Gizil Öğrenme Kuramına dayanmaktadır.

Gizil SEO, Google üzerinde ki arama sonuçlarındaki tıklanma oranlarıyla alakalıdır. İçerisinde hem "Site İçi SEO" hem de "Site Dışı SEO" unsurları barındırır. Bu yüzden 3. bir SEO çalışması yapılacak alan olarak belirtilebilir.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

Responsive Tasarımın SEO’ya Etkisi Nasıldır?

Tarayıcının boyutuna göre sitenin açılma durumunun keşfedilmesi sonrasında "Responsive Tasarımlar" web yayıncılarının karşısına sık sık çıkmaya başladı. Bir çok SEO uzmanı da responsive tasarımın SEO'ya katkılarından bahsettiler ve teşvik etmeye çalıştılar. Fakat; ben burada sizlere teşvik etmediğimi açıklayıcı bir konu açmak istiyorum. Öncelikle Responsive yeni bir teknolojidir ve yurtdışında çok fazla popülerdir. Özellikle "WordPress" sitelerin mobil site yapma imkanlarının olmamasından dolayı genelde tercih edilir.

Biz burada Responsive tasarımın ne kadar mantıklı olduğunu sorgulayacağız.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

Google Haritaların SEO’ya Etkisi Var Mıdır?

Google her yeni yayına verdiği uygulamaları ön plana çıkartmak için "Arama Listeleme" kozunu ön plana sürmüştür. Genelde geliştirdiği projeler arasında bir göz bebeği olurdu. Eski dönemlerde Youtube Videoları, Android Market Uygulamaları ve günümüzde Google Plus Kişi ve Şirketleri bu destekten pay aldığı söylenebilir. Bunun ne kadar elite uygun olduğundan ziyade, bu uygulamadan nasıl istifade edebiliriz diye düşünmek gerekir.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

SEO Uzmanı Kalitesi Title’den Anlaşılır

SEO'da ki başarının temel anahtarının iyi bir SEO uzmanı ile beraber çalışmak olduğunu hem Google'nin yönergelerinde bahsedildiğini hem de SEO ne demektir? makalemizde altını cizdiğimizi belirttik. Fakat bu konuda doğru hamleleri yapmayan firmaların "bu filtreden nasıl kurtuluruz" gibi ifadeleriyle karşılaşıyoruz. Filtreden kurtulma süreci çok meşakatli bir süreç bu yüzden SEO çalışmasının ilk anında profesyonel hizmet almak çok önemlidir.

Profesyonel SEO uzmanı ile çalışarak karşılaşacağınız problemlerde ilk dakikadan kurtulun.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

Turizm Acenta ve Otellere SEO Çalışmaları

SEO konusunda en ciddi birikimlerimizi turizm sektörü üzerinde kurduğumuzu belirtebilirim. Eğer turizm acentası için veya oteliniz için arama motorları üzerinden doğal sonuçlardan ziyaretçi çekmek istiyorsanız bizimle çalışabilirsiniz. 2003 yılından bu yana 12 yıllık tecrübemizle SEO çalışmalarına devam ediyoruz. Hemde çok güçlü referanslarımızla uzun yıllardır çalışmalarımızda başarıyoruz.

SEO hakkında bilgi almak için "SEO Nedir" makalemizi okuyabilirsiniz. SEM hakkında bilgi almak içinse "SEM Nedir" makalemize göz atabilirsiniz.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
SEO Bilgileri

Sitenizin Mobil Cihazlara Uygunluğu Testi

Sitenizin mobil olarak tasarladınız peki Google örümcekleri bu yapmış olduğunuz siteyle ilgili olarak ne düşünüyor? İşte bu sorunun cevabını yine Google'nin kendisi veriyor.

Mükemmel! Bu sayfa mobil uyumlu.

İbaresiyle mobil uyumluluğu konusunda net bir kanıya varmaktasınız. Tüm mobil tarayıcılar ve işletim sistemleri baz alınarak varsayımlar bulunmakta ve bu varsayımlara göre uygunlukla alakalı geri bildirimini sunmaktadır.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından