İlham Verici Konular

Seeding Nedir? SEO’ya Katkısı Nasıl Olur?

Sosyal medyanın en parlak dönemlerinin Facebook ile yaşadıktan sonra Seeding kelime icadını da aynı dönemde yaşadık. Bu alanda bir çok Sosyal Medya ajansı da çalışmalar yaptı ve önemli bir kısmının çalışmaları reklam verenler için hayal kırıklığı yaşattı. Bunların nedenlerini detaylıca inceleyeceğimiz yazımızda, günümüz Seeding'i de göz atmış olacağız.

Seeding günümüzde en parlak dönemini ise Twitter ile TT olmak istenen kelimelerle yaşamıştır.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Büyük Projeleri Devam Ettirme Süreçleri

Bugün Amerika'da yatırım yapan güçlü bir Türk firmasının web yatırımları için SEO uzmanı aradığı bilgisine ulaştım. Kendileri araştırma sürecinden sonra bana mail yoluyla (bilgi@turksem.com) ulaştılar. Projelerini kısaca anlattıkları çalışmada Amerika'da kişilik kadroya sahip olduklarını ve bazı çözümleri de Türkiye çapında yaptıklarını belirttiler. Proje gerçekten oldukça yenilikçi bir yapıdaydı. Webin sınırlarını zorlayan bir proje olduğunu belirtmem gerekir. Amerika'da böylesine güzel yatırımların Türk programcılar ve yatırımcılar tarafından yapılması oldukça güzel.

Başarının tesadüfen olmadığını kanıtlayan çalışmalara örnekler konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Google Alert İle Google Uyarısı Alın

Sitenizle ilgili gelişmeleri yakından takip etmek istiyorsanız "Google Alert" faydalarından yararlanabiliriz. Google firmamızın İnternet üzerinde ki aktiviteleriyle ilgili bizi bilgilendirmesi için kullanmaya başlayalım. Maximsem SEO olarak tüm çalıştığımız kurumlar (referanslarımız) listemizde eklidir. Sizde kendi kurumlarınızı ekleyebilir ve tüm İnternet gelişmelerden bizim gibi haberdar olabilirsiniz.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Güncel İçeriğin Google Sıralamalarına Etkisi

Arama motorlarına haber aramalarıyla beraber giren daha güncel olma isteği normal sıralamaları da uzun bir süredir etkiliyor. Bunun başlıca nedenleriyle irdeleyip, içerik geliştirme süreçlerimizde stratejimizi de yine bu konu temeliyle kurgulayacağız. Kaliteli, kurumsal SEO çalışması yaptırmak isteyen firmalar, Türk Sem üzerinden hizmetlerimizden yararlanabileceklerini de hatırlatalım.

Sadece güncel içerik olarak değil, güncel teknolojileri ve web alt yapısında güncel sistemleri kullanan sitelerde aramalarda ön sıralarda gelme eğilimi göstermektedir.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Google’de Sıralamaların Ziyaretçi Sayısı

Anlaşmaları firmalarımız için böyle bir kısım yapalım istedim. Bu kısım ortalama rakamlardan oluşmaktadır. Fakat her bölgeye, her aramaya göre ziyaretçi dağılımı değişir bu kısımda ise ortalamalar yer almaktadır. 2015 yılı itibariyle dağılım bu şekilde. Yine belirtmek istiyorum ki bu rakamlar "Google Reklamı Görünmeyen" aramalar için geçerlidir.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
Firmalara Duyurular

Google News Kayıt – Google Haberlere Nasıl Başvuru Yapılır?

2005 yılında kendi kodlama sistemiyle başladığı haberler kısmına her gün geliştirerek işlevsel bir hale getirdi. İlk zamanlarında Google, seçici davranmakta ve bilindik haber portallarını "Google News" içerisine eklemekteydi. Bu stratejisini bildiğiniz gibi tüm uygulamalarında yapmakta. Şimdilerde bu eklemeyi kriterlerini karşılayan herkesi eklemekle devam ediyorlar. Şu an kriterlerini karşılıyorsanız Google News içerisine eklenmeniz de her hangi bir engel yoktur.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Müşteri Merkezli Stratejiyi Benimsemek

Dijital platformda var olabilmek için veya günümüz ticaret dünyasında firmalar varlıklarına devam edebilmek için "müşteri odaklı" olmak zorundalar. Ürün kalitesi, müşteri hizmetlerindeki memnuniyet gibi tüm insanı etkileyen faktörlerin net ve doğru olma sürecinden bahsediyoruz. Dijital pazarda var olmak müşteri sayısında ciddi artışı peşinden getirir. Fakat sisteminiz tam olarak buna uygun mu? İşte tam olarak sistem uygun değilse "şikayet, eleştiri ve daha nice ağır" sonuçlarla markanın sıkıntıya girdiği bir sürece doğru yol alınabilir.

Dijital dünyada var olmak vizyon sahibi tüm işletmeciler için mecburi olması gerektiği bir pazar. Bu bugün veya geç kalınmış bir yarın olabilir. Fakat bir gün bir kaç sokak ötedeki müşterisine 500 KM uzaktan ürün geldiğinde işletmeci "Yeni Pazarlama Stratejisine" merhaba diyebilir.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Eski Mynet Arama Mantığı

Altavista ve Google ile iş birliği yapan Mynet bir dönem kendi arama mantığını kursa da tutunamadı. Günümüzde Google ile işbirlikleri devam ediyor. Henüz kendi arama sistemlerini kurmaktan oldukça uzak durumdalar. Belki devletten yeterli teşvik gelirse ilerde neden olmasın. Burada Mynet'in eski dönemlerdeki arama geçmişine bakalım istedim. Bazı güzel uygulamaları Altavista ile beraber kullanımdaydı.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
İlham Verici Konular

Inbound Pazarlama Stratejisi

Inbound Pazarlama kavramı 2005 yılında ortaya atılsa da günümüzde daha anlaşılır bir hale geldi. Zamanında iyi projelendirmiş bir web sayfasına ihtiyaç yoktu. Daha doğrusu temel unsur o dönemlerde bir web sayfası olması üzerine kuruluydu. Kendi ilk web sayfam 2003 yıllarına denk geldiği için çok iyi hatırlıyorum ki; Türkiye'de SEO üzerine konuşabilen 7-8 kişiden fazla kimse yoktu.

O günlerden bu günlere SEO kavramında ciddi farklılaşmalar oldu. Bir SEO danışmanının da iş yükünün haylice arttığını belirtebiliriz. Çünkü; iyi bir SEO tüm girdilerin hesaplanmasıyla ancak oluşabiliyor. Tüm süreci yönetmek ise inanılmaz bir mantık ve istatistik bilgisine ihtiyaç duyar. İnsanı bilmekte yine SEO danışmanının en önemli özelliği olduğunu söylemek zor olmazdı. Webte gezinen kişinin psikolojisini anlamak SEO'yu yarılamak gibi duruyor. Bu mantık üzerine de Google kendi sistemini kurduğunu rahatlıkla belirtebiliriz.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından