Genel

Backlink Nedir? Faydalı Mıdır?

Google aramalarında etkisi olduğu konusunda 10 yıldır konusu geçen "backlink etkisi" konusuna kısaca değinelim, bakış açımızı sizlere aktaralım istedim. Back (Geri) - Link (Bağlantı) GeriBağlantı olarak Türkçeleştirebileceğimiz Backlink kelimesi "Web Sitenize" siteniz dışında başka site tarafından verilen linke denir. Backlink konusu Google'nin heyecan uyandıran "PageRank" teknolojisinin temelini oluşturur. Google'nin ilk temel arama listeleme mantığı da Backlink konusuna dayanmaktaydı. Temel listeleme kuramının "Bol Backlink" kavramıydı.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
Genel

Google Aramalarında Ücretsiz Üst Sıralara Çıkmak

Google, doğal arama sonuçlarıyla, reklam politikasının bir birine etkisi olmadığıyla övünmektedir. Görünür durumda her iki biriminde bir biriyle her hangi bir etkileşimi olmadığı üzerine. Kısacası doğal arama sonuçlarında çıkmak ücretsizdir. Fakat; Google için belli kalite kriterleri mevcut. Kişilerden bu kriterlere uygun web sayfası beklemekte ve ona göre sıralamalarını gerçekleştirmektedir.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
Genel

Domain Yaşının Google Sıralamada Etkisi

Domain yaşının SEO'ya etkisinin düşünüldüğü kadar ciddi bir katkısı yoktur. Bu konu da tüm Türkçe SEO makalelerinde domain yaşının önemi vurgulanmakta, fakat; durum o kadar basit değil. Domainlerini 10 yıl gibi ciddi süreçlerde uzatmayı düşünen danışmanlık yaptığım firmalar oldu. Bazı SEO üzerine okudukları makalelerden ulaştıkları bilgiler gereği böyle bir kanıya sahip oldukları belli.

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
Genel

En Sade WordPress Teması – Türkçe Radiate Themes

Web geliştiriciler için sade tema arayanlara özel Radiate teması. Tamamen Türkçeleştirilen tema şık bir üst tarafa ve özelleştirilebilir bir alt kısma sahip. Önemli diğer özelliği ise sade oluşudur. Projeye göre sadeliğin önemli olduğu siteler olabilir. Radiate themes işte tam olarak bu açıdan düşünenler için sadeleştirilebilir sistemi ve gerekirse daha komplike sistemiyle kullanışlı bir tema sunuyor.

En Sade WordPress Teması

(daha&helliip;)

önce , tahir tarafından
Adwords Bilgileri

SEM Nedir?

Search Engine Marketing Nedir? Türkçesi Arama Motorları Marketi olarak geçmektedir. İçerisine arama motorları ile ilgili her türlü satın alabileceğiniz hizmeti kapsar. Bunlardan baskın olan hizmetler ise; Aramalarda iyileştirme, reklam çalışmalarından yararlanma, rehber uygulamalarına kayıt ve Daha fazlasını oku…

önce , tahir tarafından